POZNAŃ: NEXT FEST Music Showcase & Conference 2024! Typowa Kowalska, Gabi i Kamil, RUSOWICZ, BANGO BALENCI [ZDJĘCIA]

Rozpoczęła się druga edycja NEXT FEST Music Showcase & Conference, a także – symboliczne otwarcie sezonu koncertowego. Przez 3 dni w 16 lokalizacjach Poznania odbędzie się 130 koncertów debiutantów i doskonale znanych publiczności zespołów, a także 15 paneli dyskusyjnych o rynku muzycznym i 8 wydarzeń towarzyszących. 

 Cały program festiwalu znajdziecie na stronie www.nextfest.pl oraz w aplikacji mobilnej NEXT FEST.

Na nextowym firmamencie w tym roku ponad 130 świecących gwiazd, które już dzisiaj rozświetliły poznańskie niebo. Kogo usłyszeliśmy pierwszego dnia festiwalu? Na Placu Wolności zagrajły: Kaśka Sochacka, autorka pokrytej platyną płyty „Ciche dni”, z której pochodzi m.in. singiel „Niebo było różowe” oraz Anna Rusowicz – w jej stylu nawiązującym do lat 60. i 70. zakochała się polska publiczność i branża. Przypominamy, że na Placu Wolności stanęła także druga scena z programem otwartych koncertów, na które wstęp będą mieć wszyscy, bez względu na to, czy są uczestnikami NEXT FEST. Dziś wystąpili artyści wyróżnieni podczas tegorocznego konkursu My Name Is Poznan. 

Typowa Kowalska – nietypowa wokalistka z typowym nazwiskiem. Hanna, bo tak ma na imię, w przeszłości zasilała szeregi zespołów punkowych. Teraz zdecydowanie bliżej jej do łagodniejszych brzmień, nadal jednak w duchu rocka, szczególnie tego alternatywnego. Nie boi się krzyczeć i bawić słowem. Jest typową milenialską i jak mówi – pisze o tym, co ją wkurza i do czego tęskni.

Gabi i Kamil Marszał – mówią, że śpiewają, odkąd pamiętają. Choć młodzi, mają całkiem spore doświadczenie sceniczne. Zdobywali je na rozmaitych konkursach i festiwalach. Wtedy skupiali się na coverach, dziś komponują własne kawałki. Utalentowane rodzeństwo w swoich kompozycjach łączy pop z domieszką soulu i kilku innych gatunków. Choć zdarza im się popełnić solowe utwory, podkreślają, że granie razem nigdy im się nie znudzi.

 

 

ANIA RUSOWICZ

Niesamowite jest to, jak sięgając po to, co najlepsze w przeszłości, Ania Rusowicz dała nam coś, co kreuje współczesność. W jej unikatowym stylu osadzonym w inspiracjach latami 60. i 70. zakochała się polska publiczność i branża nagradzając ją aż czterema Fryderykami. Jednak zamiast uprawiać łatwej i przyjemnej retromanii, Rusowicz buduje nową jakość i brzmienie opierając się na tym, czego nierzadko brakuje w dzisiejszej muzyce – autentyczności. Najnowszy album wokalistki i kompozytorki ma ukazać się wiosną tego roku.

 

 

BANGO BALENCI

Ma 18 lat, a szerokimi muzycznymi horyzontami zawstydza dużo starszych zawodników na rapowej scenie. Pochodzi z Poznania, ma afrykańskie korzenie, a w jego brzmieniu mieszają się trap, drill, jersey, amapiano, afro beats czy r’n’b. Gdy dodamy do tego łatwość w posługiwaniu się trzema językami, miks kulturowych wpływów, niesamowity talent oraz otwartą głowę – nic dziwnego, że mimo młodego wieku Bango Balenci zdążył już zaliczyć współpracę z Alberto i Josefem Bratanem oraz udział w akcji 2115 RISK TAKERS.

 

 

Fot. Maciej Kasprzak Wielkopolskamagazyn.pl NEXT FEST 

(Visited 159 times, 1 visits today)

Leave a Reply