Poznań: Mężczyzna zabarykadował się w jednym z mieszkań. Policyjna akcja na ul. Inflanckiej [AKTUALIZACJA]

AKTUALIZACJA:

Policjanci rozpoczęli działania w piątek wieczorem. Po 17 godzinach mężczyzna, który zabarykadował się w mieszkaniu, oddał się w ręce mundurowych.


Z informacji, jakie przekazał rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wynika, że mężczyzna był już wcześniej notowany, a sąd w Żywcu wystosował za nim list gończy. Miał w mieszkaniu dwa pistolety, jak wstępnie stwierdzili policjanci – gazowe.

– Policyjni negocjatorzy doprowadzili do tego, że mężczyzna poddał się i został zatrzymany – informuje mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

O godzinie 15 linie autobusowe wróciły na swoje stałe trasy, ulice są przejezdne także dla samochodów.

_____

Policyjna akcja na ul. Inflanckiej trwa od piątkowego wieczoru. Mundurowi nie informują o szczegółach, wiadomo jednak, że w budynku zabarykadował się mężczyzna. Na miejscu jest oddział antyterrorystyczny, mieszkańcy bloku zostali ewakuowani.

– Po godz. 23 Centrum Zarządzania Kryzysowego podstawiło autobus MPK i wydano pakiety dla ewakuowanych – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. – Część osób udała się do swoich bliskich. Następnie osoby przebywające w autobusie zostały przewiezione na komisariat policji, a później – po godz 6 rano – do salki w kościele pw. Najświętszej Bogurodzicy Maryi, gdzie dzięki uprzejmości proboszcza mogli coś zjeść. Obecnie wszyscy ewakuowani są bezpieczni i przebywają u rodzin i bliskich.

Władze miasta są cały czas w kontakcie z policją. Informacje o przebiegu działań na bieżąco otrzymuje Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Policjanci zamknęli dla samochodów ul. Inflancką na odcinku od ul. Pawiej do ul. Piłsudskiego. Inaczej jeżdżą też autobusy.

– O godzinie 21:40 doszło do awaryjnego zamknięcia dla ruchu kołowego ul. Inflanckiej, na odcinku od ul.Pawiej do ul. Piłsudskiego – informuje Iwona Gajdzińska, rzeczniczka prasowa MPK. – W związku z tym linie autobusowe 52 i 65 zmieniły trasy. W kierunku Starołęki (linia 65) i Darzyboru (linia 52) od ul.Piłsudskiego jadą Inflancką-Bobrzańską-Żegrze-Kurlandzka i dalej po stałej trasie. Powrót obu linii przez os. Armii Krajowej na Rataje.

Alicja Wesołowska/biuro prasowe/poznan.pl


(Visited 350 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz