Poznań: Mentorzy pomogą rozwinąć skrzydła

Ruszył program mentoringowy „Startupy dla Startupów”. Dzięki niemu młode firmy mogą korzystać z pomocy i doświadczenia specjalistów, którzy osiągnęli już sukces.

Program mentorski „Startupy dla Startupów” realizuje Bezpłatna Przestrzeń Pracy Wspólnej „+jeden”.


To miejsce pracy, wymiany wiedzy i doświadczeń stworzone przez Miasto Poznań i Wielkopolskie Centrum Wspierania Inwestycji Sp. z o.o. w ramach projektu Startup Poznań. To przestrzeń, w której spotykają się ludzie o różnym spojrzeniu na biznes i miasto. To również miejsce, które korzystając z różnorodności ludzi i pomysłów buduje nową wartość.

„Startupy dla Startupów” to najnowszy, unikalny projekt, który wykorzystuje doświadczenia mentorów oraz wspiera innowacyjne, nowe inicjatywy. Program skierowany jest do startupów w fazie startu lub wczesnego rozwoju oraz do mentorów, którzy pomogą w rozwiązaniu problemów pojawiających się w działalności młodych adeptów przedsiębiorczości.

– Doceniamy innowacyjne pomysły na biznes i kreatywność młodych startupów, jednocześnie jesteśmy świadomi jak ciężko jest rozwinąć skrzydła i jak ważne jest wsparcie osób, które również kiedyś rozpoczynały swoją przygodę z biznesem – mówi Joanna Jajus, dyrektor Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa Urzędu Miasta Poznania. – Dlatego jesteśmy pełni uznania dla doświadczenia biznesowego naszych mentorów oraz faktu, że prężnie rozwijają swoje przedsiębiorstwa. Wierzymy w moc dzielenia się wiedzą i jesteśmy przekonani, że zawsze jest warto korzystać z  doświadczenia innych. To dzięki współpracy powstają najlepsze rzeczy!

Program mentorski realizowany jest od września do grudnia 2018. Został podzielony na 5 obszarów wsparcia: marketing, sprzedaż, technologie i IT, prawo, finanse i podatki. Każdy ze startupów dysponuje pulą pięciu godzin mentoringu i sam decyduje, na który obszar wsparcia je przeznaczy.

Mentorami programu zostali: Mikołaj Małaczyński z Legimi, Ewelina Siedlecka z Hurtum, Piotr Szczepanowski i Tomasz Fortuniak z Nitrosell, Wojciech Wencel z summ-it, Mateusz Jarus z Expansio, Michał Wyjatek z Szymanski&Wyjatek Adwokaci, Marta Kownacka z Lawit Kancelaria Radcy Prawnego.

Uczestnicy Programu Mentorskiego to 5 startupów: Umownik, Deoling, AIQu.eu Francesco Acquasanta, WaitREST oraz Sailing Delight.

Pierwsze spotkania mentorów z uczestnikami odbędą się już na początku października w Przestrzeni Pracy Wspólnej +jeden.

Więcej informacji na stronie internetowej: https://www.plusjeden.com/startupy-dla-startupow/ oraz na profilu +jeden na facebooku www.facebook.com/plusjedenpoznan

WDGiR/AW /poznan.pl/

(Visited 47 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz