Poznań kończy sobotnie zmagania na Marbruk Triathlon Charzykowy z 2 medalami

W malowniczej scenerii Borów Tucholskich odbyła się druga impreza z cyklu CIECH Tri Tour – Marbruk Triathlon Charzykowy. Triathloniści pobijali życiówki i rekordy trasy, a emocje na mecie rozpalały kibiców. Poznaniacy przywiozą do domu 2 medale.  

Siłownia i fitness - sprawdź opinie

Podczas tegorocznej edycji rywalizacja rozpoczęła się w sobotę punktualnie o 8, na pierwszy ogień poszli zawodnicy startujący na dystansie 28,25 km.


Trzy godziny później rozpoczęły się zmagania na dystansie 112,99km. Dzisiaj w Charzykowach startującym pomagały wyjątkowo sprzyjające warunki – temperatura wody wynosiła aż 19 stopni Celsjusza. Jednocześnie zawodników orzeźwiał lekki wiatr. Pogoda była idealna do startu w triathlonie!

Sobota okazała się też szczególnym dniem dla sportowców z Poznania, którzy wywalczyli 2 medale. Srebrny medal należy do Szymona Fajoka (Połówka M18-29), a brązem cieszy się Agnieszka Piguła (Połówka K40-49).

Sportowe emocje będą trwały również w niedziele, gdy zawodnicy w Charzykowach będą rywalizować na dystansie 56,5km. Kolejne triathlonowe zmagania już 15 lipca w Poznaniu. Miejmy nadzieję, że atmosfera na zawodach będzie również tak samo wspaniała jak obecnie w Charzykowach.

(Visited 139 times, 1 visits today)

Leave a Reply