POZNAŃ: Kolejne zespoły Next Fest 2024

Za trzy miesiące powróci Next Fest Music Showcase & Conference. Przedstawiono kolejnych artystów, którzy wystąpią na przyszłorocznej edycji. Do Łony, Magdaleny Ostrowskiej, czy Kacperczyka dołączają między innymi Kaśka Sochacka i Oskar Cyms. Karnety dostępne są w sprzedaży. 


Premierowa odsłona Next Fest Music Showcase & Conference zakończyła się sukcesem. Spadkobierca legendarnego Spring Breaka, spotkał się ze świetnym odbiorem. Poznań wypełnił się dźwiękami polskiej muzyki i stał się centrum uwagi rodzimej branży. Już w trakcie imprezy w 2023 roku podjęto decyzję o kontynuacji projektu i ogłoszono datę drugiej edycji. Next Fest Music Showcase & Conference w 2024 roku odbędzie się w dniach 18-20 kwietnia.

Koncerty, dyskusje, warsztaty oraz całe mnóstwo innych atrakcji czeka w kwietniu publiczność w stolicy Wielkopolski. Organizatorzy z Good Taste Production, Fundacji Trzy Sztuki razem z Miastem Poznań ponownie zapraszają do dyskusji o kondycji współczesnej polskiej muzyki i kreślenia scenariuszy jej przyszłości.   

Do tej pory obecność potwierdzili m.in. Kacperczyk, Kasia Lins, Karaś/Rogucki, Lordofon czy Sara James. Czeka nas także sporo niespodzianek, w tym koncert powracającego Fismolla, występ Małgorzaty Ostrowskiej czy trio Łona x Konieczny x Krupa na jednej scenie. A to przecież jedynie wierzchołek góry skrywającej prawdziwe skarby, którymi są licznie przybywający do Poznania debiutanci.

Trzecia tura ogłoszeń

Next Fest ogłosił trzecią „partię” artystek i artystów, którzy wystąpią w kwietniu w Poznaniu. Jedną z nich jest Kaśka Sochacka. Poznańscy słuchacze mogli jej posłuchać na Spring Breaku w 2019 roku, kiedy dopiero wchodziła na ogólnopolską scenę. Później była gościem m.in. na Męskim Graniu, a ostatnio jest jedną z osób śpiewających piosenkę do nowego filmu o panu Kleksie „Witajcie w nowej bajce”. W kwietniu zaprezentuje swój solowy materiał, który ładunkiem emocjonalnym mógłby obdzielić całe pokolenie twórców. 

Kolejną znaną postacią jest Oskar Cyms. Ten wyjątkowy, charyzmatyczny głos zna coraz więcej słuchaczek i słuchaczy. Nie tylko dzięki występowi w jednej z edycji programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, którą wygrał. Przede wszystkim dzięki singlom takim jak „Daj mi znać” i debiutowi płytowemu „Nigdy wcześniej”. 

Jeżeli ktoś kojarzy i lubi Domowe Melodie, to z pewnością nie powinien przegapić kontynuacji projektu Justyny Chowaniak, czyli Jucho. 

AVI to jedna z najbardziej wyrazistych postaci na polskiej scenie hip-hopowej ostatnich lat, zarówno w zakresie stylu rapowania i pisania tekstów, jak i budowanego wizerunku. 

Rusina jest jednym z najciekawszych polskich raperów młodego pokolenia. Wcześniej kojarzony raczej z podziemną sceną, po rozpoczęciu w 2022 roku współpracy z Def Jam Recordings wypłynął na szerokie wody. Jego debiut „Energia wygrywania” uzyskał status złotej płyty.

Iwona Skv znana jest doskonale z poznańskiego duetu Rebeka, który dał nam niezapomniane kawałki takie jak „Unconscious” czy „Stars”. Ten rozdział jest jednak zamknięty – artystka rozpoczyna nowy, solowy. 

Ala Zastary, to wspólny projekt Alicji Boratyn oraz Jakuba Sikory. To nieznośnie chwytliwa i zarazem wyrazista odsłona elektronicznego indie, która wniosła mnóstwo świeżości i lekkości, czego znakomitym przykładem jest ubiegłoroczny album „Potwory”.

Nicole Trębacz nie lubi koncentrować się na jednym gatunku muzycznym. Niedawno przeprowadziła się do Warszawy, żeby spełniać muzyczne marzenia. 

Stan Zapalny to artysta pełen kontrastów, które umie opakować w przemyślany pop z elementami rocka. Trudno o lepszą definicję brzmienia, w którym zakochały się polskie radiostacje.

BLU to postać, wokół której dzieje się coraz więcej i kto wie, być może to początek kariery, która odciśnie swój wyraźny ślad na rodzimym popie. 

ENY udowadnia, że oryginalny głos i świetne umiejętności operowania nim pozwalają odnaleźć się w każdym anturażu dźwięków, czego przykładem są kolejne produkcje prezentowane przez artystkę.

Rozmarzona, obdarzona potężnym głosem irys zaprasza do swojego magicznego świata. Młoda artystka pisze i komponuje, pracuje nad swoją debiutancką EP-ką, której zwiastunem jest oniryczny singiel „Spaliło mi dom”. 

Powstały w 2021 roku zespół June 66 zarazi pozytywną energią i porwie do wyśmienitej zabawy. 

Zieliński na co dzień  komentuje piłkarskie mecze najlepszych angielskich czy włoskich drużyn. Po godzinach zaś zajmuje się muzyką i pracuje nad debiutanckim albumem. Pełno na nim gitar, neo soulu czy pulsującej elektroniki.

Introwertyczny, outsiderski pop, który chwyta za serce. Minimalistyczne, pełne uroku brzmienie piosenek Jana Marczewskiego pozwala tekstom wybrzmiewać z całą mocą i wbijać się do głowy na długo. 

Filip Matyszczak, jak na przedstawiciela młodego pokolenia przystało, swobodnie porusza się po TikToku i Spotify, gdzie można znaleźć jego kawałki, zawieszone pomiędzy muzyką alternatywną a rapem.  

Wiśniosz nie ucieka od trudnych emocji, które są wiodącymi tematami jego utworów. Stylistyczna mieszanka emo, pop punku i rapu także nie należy do muzyki łatwo przyswajalnej, lecz nikt tu nie zamierza chodzić na skróty, dążąc do szczerości przed słuchaczami i samym sobą.  

Przestrzeń wymiany doświadczeń

Next Fest to również miejsce do prezentacji najciekawszych zjawisk muzycznych w Polsce oraz wyjątkowych przeglądów niezależnych wytwórni w duchu box in the box. Do grona ogłoszonych showcase’ów dołączyła Antena Krzyku. W ramach ich selekcji muzycznej zagrają Only Mess, Penthouse i Steve Martins. Swój program zaprezentują też zespoły z Peleton Records, Niebieskiego Labelu i 33 Records.

Bilety

Karnety dostępne są w sprzedaży na www.eventim.pl.

II pula – 199 zł

III pula – 229 zł

Liczba karnetów w danej puli jest ograniczona. Informacje o uruchomieniu sprzedaży biletów jednodniowych oraz programie konferencji zostaną opublikowane później.

Najnowsze informacje znajdują się na profilach Next Fest na InstagramieFacebooku, TikToku oraz na stronie www.nextfest.pl.

Organizatorami wydarzenia są poznańska agencja Good Taste Production i Fundacja Trzy Sztuki. Wydarzenie finansowane jest ze środków budżetowych Miasta Poznań.

(Visited 59 times, 1 visits today)

Leave a Reply