Poznań: Kąpielisko nad Maltą zmieni swój wygląd

Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich ogłosiło konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej plaży i kąpieliska nad jeziorem Maltańskim. Zgłoszenia można składać do 11 listopada.


Celem konkursu jest wyłonienie koncepcji zagospodarowania obszaru kąpieliska i plaży miejskiej nad Jeziorem Maltańskim. Przestrzeń ta ma służyć rekreacji i umożliwić mieszkańcom Poznania aktywny wypoczynek.

Jak podkreślają organizatorzy konkursu, pod uwagę brane będą względy kompozycyjno-przestrzenne i funkcjonalno-użytkowe. Koncepcja zagospodarowania powinna uwzględniać uwarunkowania krajobrazowe oraz ideę kompleksu rekreacyjnego.

Konkurs jest otwarty i będzie się składał z dwóch etapów. Zgłoszenia do udziału można przesyłać do 11 listopada, za pomocą elektronicznego formularza, dostępnego na stronie internetowej: https://mwypusz.wixsite.com/website-9.

Ze zgłoszonych uczestników Sąd Konkursowy wybierze 4 zespoły projektowe, które zostaną zaproszone do II etapu (do 19 listopada). Ich zdaniem będzie przygotowanie pracy konkursowej w formie jednej planszy projektowej oraz 10-minutowej prezentacji multimedialnej (do 14 grudnia). Prezentacja prac konkursowych odbędzie się 17 grudnia. Ogłoszenie wyników oraz dyskusję pokonkursową, połączoną z otwarciem wystawy prac zaplanowano na 19 grudnia.

Konkurs ma charakter koncepcyjny, nie realizacyjny. Dla zwycięzcy nie przewiduje się zaproszenia do udziału w wykonaniu dalszych opracowań projektowych. Zespoły zakwalifikowane do II etapu otrzymają zwrot kosztów udziału w konkursie.

Ponadto każdy z czterech uczestników zaproszonych do II etapu, za uczestnictwo w konkursie i wykonanie pracy konkursowej otrzyma wynagrodzenie w wysokości 2500 zł (netto).

Regulamin konkursu oraz wszelkie informacje znajdują się na stronie internetowej konkursu: www.malta-konkurs.pl.

AJ/POSiR /poznan.pl/
Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.(Visited 97 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz