Poznań – Jubileuszowy półmaraton z metą pod dachem [TRASA]

Jubileuszowy półmaraton z metą pod dachem [TRASA]

Znana jest już trasa 10. PKO Poznań Półmaratonu. Tak jak w poprzednich latach, biegacze wystartują z ulicy Grunwaldzkiej, dalej przebieg trasy będzie jednak nieco inny niż w poprzednich edycjach. Sporo niespodzianek będzie czekało na uczestników biegu na mecie zlokalizowanej na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

 

Jubileuszowy półmaraton odbędzie się 26 marca 2017r. Trasa biegu jest nowa, ale dystans pozostał ten sam, czyli 21 km i 97 m. Na jej pokonanie biegacze będą mieli maksymalnie 3 godziny.

– Trasa sprzyja biciu rekordów życiowych – obfituje w długie i szerokie proste, pozwalające w komfortowy sposób dostroić wewnętrzny tempomat do żądanego tempa. Na całej długości trasy jest tylko jeden podbieg. Wypada on w okolicy ul. Hetmańskiej – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor 10. PKO Poznań Półmaratonu.

Pierwszą zmianą w stosunku do ubiegłorocznej trasy będzie kierunek biegu. Tuż po starcie, na pierwszym rozwidleniu przy Hotelu Sheraton, uczestnicy skręcą w lewo w stronę ronda Kaponiera, a nie w prawo jak przed rokiem. Dalej trasa będzie wiodła w stronę Cytadeli i ul. Armii Poznań do Garbar. Najdłuższym odcinkiem będzie tradycyjnie Droga Dębińska, którą biegacze dotrą do Dolnej Wildy na wysokości siedziby poznańskiego Aquanetu. Ostatnią prostą będzie ulica Grunwaldzka. Uczestnicy pokonają odcinek od stadionu do Międzynarodowych Targów Poznańskich, na których terenie znajdować się będzie meta, tym razem nie pod gołym niebem, a w hali.

– To będzie prawdziwa wisienka na torcie – zapewnia Monika Prendke z biura organizatora 10. PKO Poznań Półmaratonu. – Zawodnicy będą finiszować w hali numer 5, w anturażu neonowych świateł i dobrej muzyki. Na mecie przywita ich Mezo – poznański muzyk i maratończyk, który zagra koncert tuż po tym, jak sam ukończy półmaraton.

Do startu 10. PKO Poznań Półmaratonu zostało jeszcze 45 dni. Na liście startowej jest już blisko 7300 zawodników. Limit zgłoszeń wynosi w tej edycji 16 tys. osób. Każdy, kto zapisze się i wniesie opłatę startową, otrzyma zniżkę na udział w poznańskim maratonie, który odbędzie się 8 października.

Przebieg trasy:

 1. Start – ul. Grunwaldzka
 2. ul.Bukowska
 3. ul. Roosevelta
 4. ul. Pułaskiego
 5. Aleje Armii Poznań
 6. ul. Garbary
 7. ul. Strzelecka
 8. ul. Droga Dębińska
 9. ul. Piastowska
 10. ul. Dolna Wilda
 11. ul. Hetmańska
 12. ul. Arciszewskiego
 13. ul. Ściegiennego
 14. ul. Taczanowskiego
 15. ul. Jugosłowiańska
 16. ul. Grunwaldzka
 17. Meta: hala nr 5 na Międzynarodowych Targach Poznańskich

Joanna Żabierek/biuro prasowe / poznan.pl

(Visited 113 times, 1 visits today)

Leave a Reply