Poznań – Jubileuszowy Animator już od piątku

Przed nami 10. edycja festiwalu Animator. Już od piątku w różnych miejscach miasta będzie można zobaczyć filmy animowane z całego świata. Tegoroczna edycja festiwalu to także kulminacja obchodów 70 – lecia polskiej animacji. Na mieszkańców Poznania czekać będzie wiele atrakcji.


Jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animator potrwa od 7 do 13 lipca. Wydarzeniu towarzyszyć będą liczne premiery, warsztaty i koncerty. Organizatorzy przygotowali też obszerny program dla najmłodszych widzów.

Szczególnie zapraszamy na niezwykle wzruszający film „Ekhel i Ernest”. Po seansie dzieci będą mogły skorzystać z wielu ciekawych zajęć przygotowanych przez sektor „Animator dla najmłodszych” – mówi Filip Kozłowski, Koordynator Programu i Konkursu.

Tematyką dominującą tej edycji będzie polityka i wydarzenia społeczne. Pokazy odbywać się będą w kilku lokalizacjach m.in. w Centrum Kultury Zamek, Kinie Muza, a także parku Wieniawskiego, w którym znajdował się będzie klub festiwalowy. To właśnie tam zaprezentowane zostaną w tym roku filmy wyłącznie dla dorosłych.

Od tego roku Animator będzie także nominował filmy do prestiżowej statuetki Oscara w kategorii Animowany Film Krótkometrażowy. W Poznaniu pojawią się goście z całego świata.

Niewątpliwą gwiazdą festiwalu będzie w tym roku David Silverman, twórca popularnych „Simsonów”. Przyjedzie także Mike Johnson, współreżyser „Gnijącej Panny Młodej”, a także wielu innych charyzmatycznych artystów – dodaje Filip Kozłowski.

Nie zabraknie także rodzimych artystów. Z okazji jubileuszu polskiej animacji zaprezentują oni filmy, które w czasach PRL-u nie przeszły przez cenzurę władzy. Bilety na wszystkie wydarzenia dostępne są na portalu bilety24.pl oraz w kasach Estrady Poznańskiej, Kina Muza i CK Zamek.

Szczegółowy program festiwalu dostępny jest na stronie: http://www.animator-festival.com

Monika Marciniak/biuro prasowe/ poznan.pl(Visited 90 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz