Poznań: Coraz bliżej końca prac na ul. Św. Marcin

Jeszcze w listopadzie na ul. Św. Marcin zakończą się zasadnicze prace brukarskie. Do końca miesiąca  zasadzone zostaną też wszystkie z 67 drzew, które tworzyć będą zieloną aleję na przebudowanej, reprezentacyjnej ulicy miasta.


Zakończenie w listopadzie zasadniczych prac, związanych z wykonaniem nawierzchni ulicy i nasadzeniami, pozwoli uniknąć ewentualnych komplikacji związanych z możliwymi niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Na grudzień zaplanowano bowiem tylko roboty wykończeniowe oraz poprawkowe, a także montaż elementów małej architektury.

Jeśli warunki pogodowe nie ulegną zasadniczemu pogorszeniu, przewidziany na 14 stycznia termin zakończenia robót budowlanych i rozpoczęcia odbiorów nie będzie zagrożony. Zakończenie całego przedmiotu umowy zaplanowano na marzec przyszłego roku.

Przebudowa ul. Św. Marcin jest etapem Programu Centrum, który jest największą inwestycją rewitalizacyjną prowadzoną obecnie w Poznaniu. W efekcie jej realizacji śródmieście Poznania zyska zupełnie nową jakość, lepszy wygląd i będzie przez to bardziej przyjazne mieszkańcom i turystom. /poznan.pl/Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.


(Visited 121 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz