POZNAŃ: 2 Międzynarodowe Wystawy Psów Rasowych [ZDJĘCIA, FILM]

W weekend 5-6 listopada tysiące machających ogonów czeka na mieszkańców stolicy Wielkopolski na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Spośród czworonogów  biorących udział w wystawach wybrany zostanie ten najpiękniejszy.

Karmy i akcesoria dla psów - wybierz na Ceneo

Już w pierwszy weekend listopada stolicę Wielkopolski odwiedzą tysiące psów z całej Europy, a nawet USA, by konkurować o tytuł tego najpiękniejszego. Będzie to dla poznaniaków okazja do obejrzenia przedstawicieli ponad 250 ras psów, w siedmiu halach na 43 ringach wystawowych
Karmy i akcesoria dla psów - zobacz ceny
.


W tym roku wystawy mają charakter szczególny, ponieważ obchodzimy 60-lecie Pierwszej Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych, która odbyła się w Poznaniu w 1962 r. Od tego momentu niemal co roku stolica Wielkopolski gości najpiękniejszych przedstawicieli psich ras, którzy konkurują o tytuły i nagrody.

Nie inaczej będzie i w tym roku. Na wystawach swoje wdzięki prezentować będą przedstawiciele dokładnie 253 ras psów z 10 grup FCI. W sobotę i niedzielę zobaczymy w sumie blisko 7 tysięcy czworonogów – będą to owczarki i inne psy pasterskie, pinczery i sznaucery, molosy, teriery, jamniki, szpice i psy w typie pierwotnym, psy gończe, wyżły, aportery i psy dowodne, psy ozdobne i do towarzystwa, a także charty.

Najliczniej zaprezentują się golden retrievery, buldogi francuskie i whippety. Jednak poza bardzo popularnymi rasami poznańskie wystawy są niebywałą okazją do zobaczenia ras bardzo rzadkich, takich jak np. owczarek australijski Kelpie, Kai, terier brazylijski czy islandzki szpic pasterski. Do Poznania przybędzie też około 100 przedstawicieli polskich ras, z czego najwięcej będzie polskich owczarków nizinnych oraz owczarków podhalańskich.

Sędziowanie poszczególnych ras w ringach rozpocznie się w sobotę oraz w niedzielę o godzinie 9.00 i potrwa do około 14.30. W tym czasie na ringu honorowym w hali nr 5 odbywać się będą efektowne pokazy psich sportów. Będzie można zobaczyć m.in. flyball, nosework, frisbee, obedience, dog dancing, hoopers oraz pokazy psów policyjnych. W obydwa dni wystaw od godziny 15 na ringu honorowym rozpoczną się konkurencje finałowe – czyli wybór najładniejszych psów.

W pawilonie 5 pojawią się stoiska firm, na których zaprezentowane zostaną liczne akcesoria dla psów: kosmetyki, zabawki, smycze, obroże, ubranka, legowiska itp., ale również artykuły związane z profesjonalną działalnością, jak np. narzędzia groomerskie, kosmetyki do pielęgnacji czworonogów w salonach, produkty potrzebne do efektywnego szkolenia psów, usługi fotograficzne i inne.

W hali nr 5 odwiedzić warto duże stoisko Związku Kynologicznego w Polsce, gdzie będzie można dowiedzieć się więcej o psach rasowych, hodowli oraz działalności związku.

Do odwiedzenia Międzynarodowych Wystaw Psów Rasowych zapraszają organizatorzy: Związek Kynologiczny w Polsce – oddział w Poznaniu oraz Grupa MTP.

Wydarzenie odbędzie się 5-6 listopada (godz. 9:00-18:00) w pawilonach 3, 3A, 4, 5 i 6 (wejścia od ul. Bukowskiej i przez Hol Wschodni od Mostu Dworcowego). Wejściówki dostępne na www.ToBilet.pl

MTP/JZ/poznan.pl/

(Visited 862 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz