Pożar w szpitalu

Do groźnego pożaru doszło w Wielkopolskim Centrum Neuropsychiatrycznym w Kościanie. Poważnych poparzeń doznała 57-letnia pacjentka jednego z oddziałów.


Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy 17 maja br. o godz. 12.05. Już po 3 minutach na miejsce dotarły pierwsze zastępy. W jednym z pomieszczeń doszło do pożaru. Przed przybyciem strażaków personel zdołał opanować ogień przy pomocy gaśnic. Poszkodowana została pacjentka, która przebywała w sali. Pomocy udzielał Jej personel oddziału. Równocześnie trwała już także ewakuacja pozostałych pacjentek. Kobieta doznała bardzo poważnych poparzeń, była przytomna i kontaktowa. Strażacy zastosowali opatrunki hydrożelowe oraz tlenoterapię. Działania te kontynuowane były wspólnie z przybyłym Zespołem Ratownictwa Medycznego. Poszkodowana zabrana została do kościańskiego szpitala. Równolegle  strażacy prowadzili działania związane z ewakuacją 48 pozostałych pacjentek oddziału. W akcji udział wzięły 4 zastępy z kościańskiej komendy oraz zastęp OSP Kościan. 

Na miejsce przybyli funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kościanie, którzy przeprowadzili czynności dochodzeniowe mające na celu wyjaśnienie przyczyn i okoliczności zdarzenia.

Opracowanie: mł. asp. Dawid Kryś – KP PSP w Kościanie
Zdjęcia: archiwum KP PSP w Kościanie/kppsp-koscian/

(Visited 1 302 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz