Pożar w budynku mieszkalnym

W poniedziałek 6.11.br około godziny 9:24 do SKKP w Kępnie wpłynęło zgłoszenie o pożarze w budynku mieszkalnym przy ul. Trakt Napoleoński w miejscowości Baranów. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy z OSP Baranów oraz JRG Kępno, łączenie 8 zastępów w sile 22 strażaków.


Po dotarciu na miejsce zdarzenia pierszych zastępów stwierdzono, że ma miejsce pożar budynku mieszkalnego w którym pozostała jedna osoba. W budynku panowało silne zadymienie oraz stwierdzono kilka źródeł pożaru.

Działania strażaków po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia polegały na podaniu prądów gaśniczych w natarciu na źródła pożaru z jednoczesnym przeszukiwaniem budynku w celu odnalezienia osoby poszukiwanej. Ze względu na silne zadymienie oraz skomplikowany układ architektoniczny do budynku wprowadzono 3 roty ratnownicze, które prowadziły przeszukanie oraz działania gaśnicze.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa strażakom działających w strefie zadymienia wyznaczono rotę asekuracyjną. Osobę poszkodowaną odnaleziono w jednym z pomieszczeń na poddaszu użytkowym, niezwłocznie ewakuowano ją do strefy bezpiecznej, gdzie została przekazana przybyłemu na miejsce zdarzenia Zespołowi Pogotowia Ratunkowego. Pomimo podjętych działań ratowniczych życia poszkodowanej kobiety nie udało sie uratować.

Działania gaśnicze doprowadziły do lokalizacji a następnie całkowitego ugaszenia pożaru. W kończowej fazie działań budynek oddymiono za pomocą wentylatorów osiowych. W celu potwierdzenia usunięcia zagrożenia budynek sprawdzono kamerą termowizyjną oraz czujnikiem wielogazowym.

Okliczności zdarzenia wyjaśnia KPP w Kępnie pod nadzorem prokuratora.

 

 

(Visited 223 times, 1 visits today)

Leave a Reply