POŻAR SAMOCHODU W GARAŻU.

We wtorek 5 września 2023 roku w miejscowości Trzaski (gmina Zduny) na terenie jednej z posesji doszło do pożaru samochodu zaparkowanego w garażu.


Zgłoszenie o pożarze do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło o godzinie 12:52. Do zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz po jednym zastępie z jednostek OSP Baszków, OSP Konarzew i OSP Kuklinów. Do zdarzenia udała się również grupa operacyjna pod dowództwem zastępcy komendanta powiatowego PSP w Krotoszynie.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że w garażu pali się samochód oraz wyposażenie warsztatowe. Właściciel podejmował próbę ugaszenia pożaru, która niestety okazała się nieskuteczna.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, następnie strażacy wyposażeni w sprzęt ochrony układu oddechowego podali jeden prąd gaśniczy wody na palący się pojazd doprowadzając do jego ugaszenia. Przy wykorzystaniu wentylatora osiowego usunięto na zewnątrz gazy pożarowe i dogaszono ukryte zarzewia ognia. Pomieszczenie oraz pojazd, który uległ spaleniu na bieżąco monitorowano urządzeniami pomiarowymi.  W trakcie prowadzonych działań właściciel zgłosił strażakom złe samopoczucie, do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego wyznaczona rota udzielała poszkodowanemu mężczyźnie kwalifikowanej pierwszej pomocy. Na tym działania straży pożarnej zakończono i zastępy wróciły do miejsca stacjonowania.

Działania straży pożarnej trwały 2 godziny i 25 minut.

Opracowanie: st. kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: JRG Krotoszyn

(Visited 301 times, 1 visits today)

Leave a Reply