POŻAR SAMOCHODU OSOBOWEGO

W dniu 16 marca 2021 r. o godzinie 23:45 do SKKP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego w miejscowości Kiszewo.


Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR stwierdził, że w odległości ok 1.5 m od garażu pali się samochód osobowy marki BMW 520D. W wyniku pożaru nadpaleniu uległ również zaparkowany w pobliżu palącego się pojazdu drugi samochód osobowy marki Citroen C5, który przed przybyciem JOP został przestawiony w bezpieczne miejsce. Przed przybyciem Straży Pożarnej właściciel pojazdu podjął próbę ugaszenia pożaru przy pomocy gaśnic oraz węża ogrodowego, ograniczając przy tym rozprzestrzenianie się ognia.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu pojazdu przy użyciu jednego prądu piany w natarciu, podaniu jednego prądu wody w obronie na pobliski garaż oraz oświetleniu terenu akcji. Przy pomocy kamery termowizyjnej sprawdzono garaż pod kątem występowania zarzewi ognia.

W działaniach ratowniczo – gaśniczych udział brały 2 zastępy w sile 9 strażaków Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

Opracował: mł. bryg. Leszek Walczak

Zdjęcia: JRG Oborniki/kppsp-oborniki/

(Visited 21 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz