POŻAR SAMOCHODÓW NA ULICY

23 października 2023 roku około godziny 20:30 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego w Poznaniu otrzymało zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego przy ulicy Trockiej w Poznaniu.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych podmiotów ratowniczych stwierdzono, że na parkingu pali się samochód osobowy marki Cupra Formentor oraz zaparkowany obok Opel Corsa (samochód z napędem elektrycznym). W wyniku oddziaływania cieplnego uszkodzeniu uległ także samochód zaparkowany obok palących się pojazdów – Opel Meriva.

Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu gaśniczego w natarciu na płonące auta oraz jednego prądu gaśniczego w obronie. Pojazdy zostały ugaszone, a następnie sprawdzone kamerą termowizyjną.

Szczególną uwagę zwrócono na samochód z napędem elektrycznym ustalając jego model oraz wyszukując dla niego kartę ratowniczą. Przeprowadzono ocenę obrazu termicznego pojazdu w kilku miejscach tj. progi pojazdu, podwozie, wnętrze pojazdu. Po kilkukrotnej kontroli nie wykazywał on tendencji wzrostowych temperatury w miejscu gdzie znajduje się bateria. W wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał. 

Opracowanie: kpt. Przybyłowicz Przemysław 
Zdjęcia: ogn. Patryk Michalski, st. ogn. Piotr Bartkiewicz   

 

 

(Visited 205 times, 1 visits today)

Leave a Reply