Pożar pałacu w Konarzewie [FILM]
We wtorek około godziny 19:00 strażacy dostali zgłoszenie o płonącym pałacu.
Jak podaje dyżurny poznańskiej straży pożarnej – Otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze pałacu w Konarzewie. Na razie wiadomo, że zadymione jest poddasze pałacu. Nikomu nic się nie stało. Na miejscu nasze jednostki prowadzą dalsze działania.
Pałac w Konarzewie – barokowa, piętrowa budowla na planie prostokąta, wzniesiona w latach 1689–1699 dla Andrzeja Aleksandra Radomickiego herbu Kotwicz, kasztelana gnieźnieńskiego, poznańskiego i kaliskiego, późniejszego wojewody kaliskiego i poznańskiego.
Zdjęcia czytelniczka
(Visited 636 times, 1 visits today)






