Pożar kotłowni

20 stycznia br. ok. godziny 10:50 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wągrowcu wpłynęło zgłoszenie o pożarze kotłowni budynku jednorodzinnego w miejscowości Dąbrowa.


W trakcie przyjazdu pierwszych zastępów straży pożarnej wszyscy domownicy opuścili budynek mieszkalny, a na miejscu panowało bardzo duże zadymienie. Kierujący działaniami ratowniczymi w trakcie rozpoznania ustalił, że pali się w pomieszczeniu bezpośrednio przylegającym do budynku mieszkalnego, w którym znajduje się piec CO.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego w budynku oraz podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palące się wnętrze pomieszczenia, w którym doszło do pożaru. W tym samym czasie podano jeden prąd wody w obronie przyległego budynku mieszkalnego. W trakcie prowadzenia działań gaśniczych strażacy dostrzegli butlę gazową (propan-butan), którą wynieśli na zewnątrz i poddali schłodzeniu monitorując temperaturę kamerą termowizyjną. Po oddymieniu pomieszczeń przystąpiono do przeszukania całego budynku mieszkalnego oraz sprawdzeniu wszystkich pomieszczeń kamerą termowizyjną oraz czujnikiem wielogazowym, które nie wykazały zagrożenia. W celu wyeliminowania ewentualnych zarzewi ognia strażacy przystąpili do prac rozbiórkowych oraz prac usuwających zagrażające elementy budynku gospodarczego,  w tym celu wykorzystano sąsiedzką pomoc w postaci użycia koparko-ładowarki.

Na miejscu działań wspólnie, ze strażą pożarną działo pogotowie energetyczne oraz Policja.

zdjęcia: ogn. Marcin Banach, KP PSP Wągrowiec
opracowanie: mł. ogn. Piotr Kaczmarek, oficer prasowy KP PSP w Wągrowcu/kppsp-wagrowiec/

(Visited 14 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz