Pożar budynku gospodarczego w Trzciance! Podczas działań wypadkowi uległo dwóch strażaków OSP.

Wieczorem 1 kwietnia 2023 r. o godzinie 22:08 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Trzcianka gm. Kuślin.


Dyżurny SKKP do działań zadysponował zastęp gaśniczy i drabinę mechaniczną z nowotomyskiej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej oraz zastępy z OSP Kuślin, OSP Trzcianka, OSP Głuponie, OSP Michorzewo i OSP Opalenica.

Podczas dojazdu pierwszych zastępów do miejsca zdarzenia ogień był widoczny z daleka, cały budynek był objęty ogniem. Po przyjeździe na miejsca zdarzenia zastano budynek gospodarczy o wymiarach w całości objęty ogniem. Na miejscu obecny był właściciel budynku, który przekazał informację, iż nie ma osób poszkodowanych, wewnątrz pomieszczeń gospodarskich nie ma pojazdów oraz innych substancji niebezpiecznych. Budynek służył jako miejsce składowania sprzętu warsztatowego oraz jako kurnik.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, podaniu 4 prądów wody w natarciu na palący się budynek, wykonaniu trzech otworów rewizyjnych w drewnianych szczytach budynku, które posłużyły do oddymiania oraz do podawania środków gaśniczych do wnętrza budynku ze stanowisk wyższych. Zasilanie wodne zbudowano w oparciu o staw umiejscowiony po przeciwnej stronie drogi. W dalszej fazie wykonano prace rozbiórkowe spalonej konstrukcji dachowej oraz sprawdzeniu całego budynku przy pomocy kamery termowizyjnej i detektora wielogazowego, które nie wykazały zagrożeń.

Podczas prowadzonych działań lekkiemu wypadkowi uległo dwóch strażaków OSP.
Po przeprowadzonych badaniach w szpitalu, zostali wypisani do domów.

Opracowanie: st. kpt. Damian Żukrowski
Zdjęcia: asp. Szymon Maciejewski
(Visited 424 times, 1 visits today)

Leave a Reply