POWIAT POZNAŃSKI: Kąpiel w pianie a dla OSP nowy sprzęt

Od soboty 36 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z  powiatu poznańskiego wzbogaciło się o kolejny specjalistyczny sprzęt. Tym razem otrzymały od starosty poznańskiego Jana Grabkowskiego prądownice oraz węże strażackie. Na pikniku „Bezpieczni w powiecie poznańskim” padły też pierwsze deklaracje dotyczące rozbudowy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 8, która jest centrum szkolenia dla strażaków w całej Wielkopolsce. Ale przede wszystkim była doskonała zabawa. I wspaniały  finał – kąpiel w pianie gaśniczej.


Setki osób w sobotnie popołudnie postanowiło spędzić czas w Bolechowie. I z pewnością się nie zawiedli. Najmłodsi od razu ustawili się w kolejce do warsztatów robienia lizaków oraz malowania twarzy. Były też konkursy, pokazy pirotechniczne a także możliwość wejścia do środka stymulatora z dymem, który na co dzień służy do ćwiczeń strażakom, gdzie  uczą się jak reagować w sytuacjach zagrożenia i jak walczyć ze stresem.

– Hasło „Bezpieczni w powiecie poznańskim” niesie ze sobą miliony złotych, które wydajemy na sprzęt, szkolenia, budowę strażnic, czy komisariatów. Przez minione lata wydaliśmy na bezpieczeństwo 13 milionów złotych – mówi Jan Grabkowski, starosta poznański, który zadeklarował współfinansowanie rozbudowy JRG nr 8 w Bolechowie. – Jeśli doposażamy, dofinansowujemy szkolenia dla służb ratunkowych, to możemy być spokojni, że będą oni pilnować naszego bezpieczeństwa.

Jak podkreślał Andrzej Bartkowiak, wielkopolski komendant wojewódzki PSP, dzięki wsparciu powiatu poznańskiego ośrodek w Bolechowie będzie jednym z najnowo-cześniejszych w regionie. – A to z pewnością podniesie jeszcze bardziej bezpieczeństwo mieszkańców powiatu poznańskiego a także poziom kształcenia naszych służb – mówił A. Bartkowiak.

Do tej pory aby poprawić warunki pracy służbom mundurowym, powiat poznański wyremontował, czy zmodernizował oraz wyposażył w nowy sprzęt komisariaty m.in. w Kostrzynie, Suchym Lesie, w Murowanej Goślinie, Tarnowie Podgórnym, Kórniku, Mosinie, Pobiedziskach, Swarzędzu. W trakcie 16 lat wręczono około 60 tys. kamizelek oraz elementów odblaskowych w ramach akcji „odblask dla pierwszoklasisty”.

Od 2013 r., w konkursie skierowanym do mieszkańców powiatu poznańskiego, rozdano ponad 650 tzw. czujek czadu.

Władze powiatu dbają również o wyposażanie w specjalistyczne pojazdy, profesjonalny sprzęt a także modernizację i remonty Jednostek Ratowniczo – Gaśniczych. Podczas tegorocznego festynu „Bezpieczni w powiecie poznańskim” przekazano 36 prądownic oraz 108 węży strażackich jednostkom OSP z powiatu za prawie 98 tyś. zł.

Nie tylko policjanci  I strażacy otrzymują wsparcie od powiatu poznańskiego, ale także ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz placówki Straży Granicznej.Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.


(Visited 73 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz