Powiat Pilski: Nowa karetka dla Szpitala Specjalistycznego w Pile

Do Szpitala Specjalistycznego w Pile trafiła nowa karetka typu „S”. Zastąpi ona starszy ambulans i będzie stacjonować w Ujściu. Ambulans kosztował 750 tysięcy złotych, a jego zakup został sfinansowany ze środków rządowych.
Karetka marki VW wyposażona jest w nowoczesny sprzęt m.in. defibrylator, system kompresji klatki piersiowej, jak również specjalistyczne krzesełko, które służy do transportu pacjentów z otyłością. Jest przeznaczona do wyjazdów do najtrudniejszych przypadków i zdarzeń.

– Bardzo się cieszymy, że nasz tabor karetek ulega systematycznej wymianie. Nowa karetka to bardzo dobry samochód, szybki. Przez kilka lat będzie dobrze służyła pacjentom z powiatu jak i spoza niego, bo oddziaływanie szpitala jest znacznie szersze i sięga poza granice naszego powiatu – mówi Wojciech Szafrański, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Pile.

– To ważny zakup. Każda taka inwestycja wpływa na wzrost bezpieczeństwa mieszkańców. Dobry sprzęt to także większy komfort, a także bezpieczeństwo pracy personelu medycznego i pewność, że szybko dotrze na miejsce zdarzenia – dodaje Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Karetka będzie stacjonować w Ujściu, to ważne miejsce, bo tu przebiega także droga krajowa nr 11, na której dochodzi do wielu niebezpiecznych zdarzeń.

Niebawem w szpitalu zostaną poczynione dalsze zakupy bardzo potrzebnego sprzętu.

Przypomnijmy, że Powiat Pilski, jako organ prowadzący placówkę, może jedynie dbać o jej modernizację i wyposażenie, co regularnie czyni w szpitalu w Pile i w Wyrzysku. Nie może między innymi finansować wynagrodzeń lekarzy, zakupów leków (to zadanie Narodowego Funduszu Zdrowia) czy wydawać poleceń personelowi medycznemu.

(Visited 82 times, 1 visits today)

Leave a Reply