Powiat nowotomyski podejmuje współpracę! – Krajowe Dni Pola Sielinko 2023

Krajowe Dni Pola Sielinko 2023: Powiat nowotomyski podejmuje współpracę!

Powiat Nowomotyski jest kolejnym samorządem, który wspomoże Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu w organizacji oraz promocji Krajowych Dni Pola Sielinko 2023. W środę, 14 grudnia, WODR podpisał list intencyjny dotyczący współpracy z powiatem nowotomyskim.
– Cieszę się, że powiat nowotomyski dostrzega ogromne znaczenie takiego wydarzenia, jak Krajowe Dni Pola. Jestem przekonana, że nasza współpraca przyczyni się do bardzo dobrej organizacji tej imprezy, a jednocześnie będzie okazją, by zaprezentować odwiedzającym atrakcje powiatu nowotomyskiego – mówi Alicja Stachowiak, drugi zastępca dyrektora Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.

– Nie wyobrażam sobie, aby powiat nowotomyski nie zaangażował się w tak istotne wydarzenie. Chcielibyśmy promować podczas tej imprezy nasz lokalny szlak wikliny – mówił podczas spotkania starosta nowotomyski Andrzej Wilkoński.

Powiat nowotomyski zapewni atrakcje na Krajowych Dniach Pola

W ramach współpracy, podczas Krajowych Dni Pola pojawi się stoisko powiatu nowotomyskiego. Ponadto, na wydarzeniu wystąpią zespoły muzyczne z powiatu nowotomyskiego oraz zademonstrują się Koła Gospodyń Wiejskich z tego terenu. Co więcej, odwiedzający będą mogli dowiedzieć się więcej informacji na temat wikliny, z której słynie region nowotomyski.

Przypomnijmy, że Krajowe Dni Pola Sielinko 2023 odbędą się w dniach 3-5 czerwca 2023 roku w Sielinku, koło Opalenicy. Jest to największa impreza rolnicza w Polsce organizowana przez jednostki państwowego doradztwa rolniczego. Organizatorem wydarzenia jest Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.

Zdrowa żywność - sprawdź na Ceneo

(Visited 114 times, 1 visits today)

One thought on “Powiat nowotomyski podejmuje współpracę! – Krajowe Dni Pola Sielinko 2023

Leave a Reply