POWIAT NOWOTOMYSKI: Płonące baloty słomy na przyczepie rolniczej

W dniu 8 lipca 2024 roku o godzinie 11:57 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu wpłynęło zgłoszenie o palących się balotach słomy na przyczepie rolniczej w miejscowości Józefowo.

Dyżurny SKKP do działań zadysponował dwa zastępy z nowotomyskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, dwa zastępy z OSP Lwówek oraz jeden zastęp z OSP Zębowo.
Po przybyciu zastępów straży pożarnej na miejsce zdarzenia zastano palące się baloty słomy na przyczepie rolniczej, znajdującej się na skrzyżowaniu dróg gminnych w miejscowości Józefowo.  Właściciel przewożonej słomy znajdował się na miejscu zdarzenia, odhaczył ciągnik rolniczy od przyczepy przed przybyciem Straży Pożarnej.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu 2 prądów wody w natarciu na palące się baloty słomy znajdujące się na przyczepie, palącą się słomę poza przyczepą, która spadła na pobliską posesję oraz palące się drzewka ozdobne na posesji. Dalsze działania polegały na kontrolowanym przewiezieniu przez właściciela, ugaszonej słomy na pole znajdujące się w odległości około 500m od miejsca pożaru, oraz rozgarnięciu i dogaszeniu słomy na polu przez strażaków. Na czas prowadzonych działań ruch na skrzyżowaniu został wstrzymany.

Opracowanie: asp. Szymon Maciejewski

Zdjęcia: asp. Szymon Maciejewski, st. str. Jakub Stępiński

/kppsp-nowy-tomysl/

 

 

(Visited 546 times, 1 visits today)

Leave a Reply