POWIAT NOWOTOMYSKI: NIELEGALNA UPRAWA ROŚLIN KONOPI INDYJSKICH ZLIKWIDOWANA

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu ujawnili nielegalną uprawę roślin konopi indyjskich. W trakcie przeszukania Funkcjonariusze zabezpieczyli 4 rośliny konopi, a także 7 słoików wypełnionych suszem roślinnym.27 września br. Policjanci Wydziału Kryminalnego nowotomyskiej komendy, wspólnie z Funkcjonariuszami Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, zlikwidowali nielegalną uprawę roślin konopi indyjskich, znajdującą się na jednej z posesji w Lewiczynku.

W wyniku przeszukania Policjanci ujawnili 4 rośliny konopi, w różnej fazie wzrostu od 150 cm do 180 cm. Ponadto wewnątrz budynku znajdowało się 7 słoików, które wypełnione były suszem roślinnym.

Zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, uprawa konopi innych niż włókniste, podobnie jak krzewu koki i maku jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 2, natomiast posiadanie środków odurzających jest zagrożone karą 3 lat pozbawienia wolności.(Visited 1 210 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz