POWIAT NOWOTOMYSKI: Akcja „ZNICZ 2019”- PODSUMOWANIE

Zakończyła się akcja „Znicz 2019”. Jak co roku jest to czas wytężonej pracy policjantów, szczególnie funkcjonariuszy ruchu drogowego, którzy czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących. Funkcjonariusze kierowali ruchem, pomagali kierowcom i pieszym poruszać się w okolicach cmentarzy, wskazywali miejsca parkingowe.


W powiecie nowotomyskim doszło łącznie do 6 zdarzeń drogowych.

Policyjne działania w ramach Akcji Znicz trwały od 31 października do 3 listopada br. W tym roku, tak jak i w latach poprzednich służbę pełniło więcej patroli, szczególnie na drogach dojazdowych do miast i w okolicach cmentarzy. Funkcjonariusze kierowali ruchem, pomagali kierowcom poruszać się w okolicach nekropolii, wskazywali miejsca parkingowe. W czasie kontroli szczególną uwagę zwracali uwagę na prędkość, z jaką poruszali się kierowcy. Sprawdzali ich trzeźwość, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia dzieci.

Policjanci na terenie powiatu nowotomyskiego odnotowali od środy do niedzieli 6 kolizji, wylegitymowali łącznie 314 osób, przeprowadzili 279 badań stanu trzeźwości, ujawnili 113 wykroczeń popełnionych przez kierujących samochodami, 8 wykroczeń popełnionych przez pieszych oraz 4 popełnione przez kierujących rowerami, zatrzymano 14 dowodów rejestracyjnych oraz dwa prawa jazdy. Łącznie w akcji „Znicz” uczestniczyło 55 policjantów z nowotomyskiej komendy policji.

(Visited 258 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz