POWAŻNY WYPADEK NA A2

Zmęczenie i zaśnięcie za kierownicą – prawdopodobnie to było przyczyną bardzo poważnego wypadku na 114 kilometrze autostrady A2 w kierunku na Poznań. Pasażer z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala w Nowym Tomyślu. Sprawę wyjaśniają nowotomyscy policjanci.


Wczoraj we wczesnych godzinach porannych, do stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu wpłynęła informacja o wypadku drogowym na 114 kilometrze autostrady A2, w kierunku na Poznań.

Na miejsce natychmiast skierowano służby ratunkowe oraz grupę wypadkową z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu. Przybyli na miejsce funkcjonariusze ustalili, że kierowca Forda Transit (ob. Niemiec), prawdopodobnie w wyniku zaśnięcia zjechał na prawe pobocze, gdzie uderzył w skarpę i barierę energochłonną.

Skutek tego zdarzenia był taki, że pasażer pojazdu (ob. Serbii) doznał ciężkich obrażeń ciała i trafił do szpitala w Nowym Tomyślu. W toku wykonywanych oględzin okazało się, że nie miał on zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Sprawę wyjaśniają nowotomyscy policjanci pod nadzorem prokuratury.
(Visited 1 005 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz