POTRĄCONA OSOBA PRZEZ POCIĄG NA MOŚCIE KOLEJOWYM! Na miejscu śmigłowiec LPR

W niedziele 16 czerwca 2019 r., tuż przed godziną 20:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Chodzieży wpłynęło zgłoszenie o potrąceniu osoby przez pociąg na wiadukcie kolejowym na rzece Noteć między miejscowościami Krzewina, a Milcz.


Na miejsce zadysponowano 3 zastępy straży z JRG Chodzież, zastęp z OSP Milcz i z OSP Kaczory. Dojazd pierwszych zastępów był utrudniony ze względu na lokalizację zdarzenia, do którego prowadziło około 1,5 km drogi gruntowej wzdłuż torów.

W momencie przybycia służb na miejsce zdarzenia poszkodowany siedział przy barierce wiaduktu, wstępnie opatrzony przez podróżujących pociągiem. Pociąg osobowy relacji Kołobrzeg – Poznań Główny stał na wiadukcie kolejowym. Z informacji uzyskanych od kierownika pociągu żaden z około 400 pasażerów nie został poszkodowany.

Strażacy udzielili poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy, pomogli w przeniesieniu poszkodowanego z nasypu kolejowego do karetki pogotowia oraz przygotowali i zabezpieczyli lądowisko dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Po zakończeniu ustaleń przez Komisja Badania Wypadków Kolejowych skład ruszył w dalszą drogę.

W działaniach uczestniczyły 2 Zespoły Ratownictwa Medycznego, Służba Ochrona Kolei i 4 radiowozy Policji.

Opracowanie: mł. kpt. Artur Binkowski
Zdjęcia: asp. sztab. Dominik Gapiński/chodziez.psp.wlkp.pl

(Visited 371 times, 1 visits today)

Leave a Reply