Poszukiwani listami gończymi zatrzymani na lotnisku w Poznaniu

W trakcie dwóch dni (8 i 9 stycznia) funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej z Poznania – Ławicy zatrzymali trzy osoby poszukiwane listami gończymi.


Wczoraj, 8 stycznia 2019 r. do Poznania z Liverpoolu przyleciał 24-letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego. W trakcie kontroli dokumentów okazało się, że mężczyzna poszukiwany jest dwoma listami gończymi w celu odbycia kary 13 miesięcy pozbawienia wolności za dokonany rozbój. Po sporządzeniu dokumentacji zatrzymany Polak przewieziony został do Aresztu Śledczego w Poznaniu. Mężczyzna unikał odbycia zasądzonej kary od prawie dwóch lat.

Natomiast dzisiaj, 9 stycznia 2019 r. funkcjonariusze SG z Poznania kontrolując dokumenty chcącej odlecieć do Kijowa 27-letniej obywatelki Ukrainy ustalili, że poszukiwana jest ona przez Sąd Rejonowy w Hrubieszowie w celu odbycia kary za posługiwanie się przerobionym dokumentem. Po konsultacji z jednostką prowadzącą poszukiwania ustalono, że cudzoziemka po wpłaceniu 800 zł kary grzywny może zostać zwolniona. Kobieta uiściła karę grzywny, jednak do Kijowa będzie musiała polecieć innym samolotem.

Również dzisiaj do odprawy pasażerów przylatujących z Londynu zgłosił się 33-letni obywatel Polski. Mężczyzna poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Goleniowie za znieważanie funkcjonariusza publicznego. W trakcie konsultacji z jednostką prowadzącą poszukiwania ustalono, że albo mężczyzna za swój występek uiści karę grzywny w wysokości 1170 zł lub kolejne 50 dni spędzi w najbliższym zakładzie karnym.Dodaj komentarz