Posnania Rugby Club: Black Roses zdobywają srebro w Krakowie

Zawodniczki Black Roses Posnanii zajęły drugie miejsce w III Turnieju Mistrzostw Polski Kobiet rozegranym w Krakowie. W finale po zaciętej walce poznanianki uległy Biało-Zielonym Ladies Gdańsk.


Fazę grupową zawodniczki trenera Arkadiusza Mąkiny zakończyły na drugim miejscu po wygranych z Diablicami Ruda Śląska 17:5 oraz Legią Warszawa 35:5. W finale Black Roses miały okazję do rewanżu na Biało-Zielonych za mecz grupowy, w którym przegrały z gdańszczankami 0:52.

Po raz kolejny w tym sezonie o zwycięstwie w turnieju Mistrzostw Polski Kobiet zadecydował mecz finałowy pomiędzy drużynami z Poznania i Gdańska. Podobnie jak w meczu grupowym pomiędzy tymi zespołami i tym razem lepiej zaczęły Biało-Zielone, które skutecznie wykorzystywały błędy w obronie rywalek, dzięki czemu schodziły na przerwę przy prowadzeniu 19:0. Dobra postawa, walka i zaangażowanie nie wystarczyły zawodniczkom Black Roses do odwrócenia losów spotkania w drugiej połowie. Black Roses musiały uznać wyższość gospodarzy turnieju Biało-Zielonych Gdańsk, przegrywając 0:36.

Ostatecznie zawodniczki trenera Mąkiny zajęły drugie miejsce w III Turnieju Mistrzostw Polski rozgrywanym w Krakowie. Najniższe miejsce na podium zajęła Diablice Ruda Śląska, które w meczu o brąz pokonały Legię Warszawa 12:0. Do rozgrywek ligowych poznanianki wrócą 26 października, rozgrywając ostatni turniej w rundzie jesiennej w Rudzie Śląskiej. Wcześniej jednak poznanianki czeka rewizyta w Poczdamie, w trakcie której Black Roses rozegrają mecz towarzyski z miejscowym USV Potsdam.

Klasyfikacja końcowa III Turnieju Mistrzostw Polski Kobiet w Krakowie:
1. Biało-Zielone Ladies Gdańsk
2. Black Roses Posnania
3. Diablice Ruda Śląska
4. Legia Warszawa
5. Juvenia Kraków
6. AZS AWF Warszawa
7. KS Rugby Gietrzwałd
8. Venol Atomówki Łódź

Biuro prasowe Black Roses Posnania – Łukasz Nowak

(Visited 72 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz