Posnania Rugby Club: Black Roses zdobywają srebro w Krakowie

Zawodniczki Black Roses Posnanii zajęły drugie miejsce w III Turnieju Mistrzostw Polski Kobiet rozegranym w Krakowie. W finale po zaciętej walce poznanianki uległy Biało-Zielonym Ladies Gdańsk.

Fazę grupową zawodniczki trenera Arkadiusza Mąkiny zakończyły na drugim miejscu po wygranych z Diablicami Ruda Śląska 17:5 oraz Legią Warszawa 35:5. W finale Black Roses miały okazję do rewanżu na Biało-Zielonych za mecz grupowy, w którym przegrały z gdańszczankami 0:52.

Po raz kolejny w tym sezonie o zwycięstwie w turnieju Mistrzostw Polski Kobiet zadecydował mecz finałowy pomiędzy drużynami z Poznania i Gdańska. Podobnie jak w meczu grupowym pomiędzy tymi zespołami i tym razem lepiej zaczęły Biało-Zielone, które skutecznie wykorzystywały błędy w obronie rywalek, dzięki czemu schodziły na przerwę przy prowadzeniu 19:0. Dobra postawa, walka i zaangażowanie nie wystarczyły zawodniczkom Black Roses do odwrócenia losów spotkania w drugiej połowie. Black Roses musiały uznać wyższość gospodarzy turnieju Biało-Zielonych Gdańsk, przegrywając 0:36.

Ostatecznie zawodniczki trenera Mąkiny zajęły drugie miejsce w III Turnieju Mistrzostw Polski rozgrywanym w Krakowie. Najniższe miejsce na podium zajęła Diablice Ruda Śląska, które w meczu o brąz pokonały Legię Warszawa 12:0. Do rozgrywek ligowych poznanianki wrócą 26 października, rozgrywając ostatni turniej w rundzie jesiennej w Rudzie Śląskiej. Wcześniej jednak poznanianki czeka rewizyta w Poczdamie, w trakcie której Black Roses rozegrają mecz towarzyski z miejscowym USV Potsdam.