Pomagali przy Dniu Dziecka

1 czerwca był wyjątkowym dniem dla wszystkich najmłodszych, którzy wzięli udział w  Narodowym Dniu Dziecka odbywającym się  w ogrodach Kancelarii Prezesa Rady  Ministrów w Warszawie. Przygotowano więc dla nich mnóstwo atrakcji, a pomagali w tym m.in. pracownicy Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie.


Paweł Pawlak- Kierownik Warsztatów Szkoleniowych i Robert Rudziński- instruktor praktycznej nauki zawodu- jako przedstawiciele pleszewskiego CKiW OHP wspólnie w innymi reprezentantami jednostek Hufców  z kraju zorganizowali dla dzieci stoisko Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Nasza placówka już po raz czwarty pomagała przy organizacji Dnia Dziecka w Ogrodach Kancelarii Premiera.  Zadaniem Centrum było m.in.  stworzenie specjalnej „strefy malucha” wraz  z odpowiednimi meblami i akcesoriami do zabawy, w której bezpiecznie mogły bawić się dzieci w towarzystwie rodziców. – wyjaśnia Sylwia Kordylas, p.o. zastępcy dyrektora Centrum.

Dzień Dziecka w ogrodach Premiera odbył się już po raz dziewiąty. Uczestnicy tegorocznego pikniku mogli m.in. zobaczyć pokazy wojskowego sprzętu, zapoznać się z pracą policjantów i saperów. Nie zabrakło też sportowych zabaw w postaci gry w piłkarzyki, unihokeja czy nauki szermierki. Chętni mieli też okazję zwiedzić wnętrza KPRM, m.in. salę posiedzeń Rady Ministrów oraz gabinet Premiera.

(Visited 44 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz