Policyjny pościg za 20 – latkiem

Policjanci międzychodzkiej drogówki zatrzymali 20-latka, który kierując autem marki VW Golf, nie zatrzymał się do kontroli drogowej i rozpoczął ucieczkę. Mężczyzna kierował pomimo cofniętych decyzją Starosty uprawnień. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.Funkcjonariusze drogówki prowadząc we wtorek (22.09) o godzinie 15.30 kontrolę ruchu drogowego w m. Góra, postanowili zatrzymać do kontroli drogowej pojazd marki VW Golf. Jednak kierujący autem, widząc sygnały dawane przez policjantów, gwałtownie przyspieszył i rozpoczął ucieczkę. Mundurowi natychmiast ruszyli za nim w pościg.

Kierowca uciekając przed radiowozem nagle skręcił w polną drogę, gdzie kontynuował ucieczkę. Ta jednak zakończyła się na terenie pobliskiego gospodarstwa. 

Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że uciekał przed funkcjonariuszami, ponieważ ma cofnięte uprawnienia z mocy decyzji Starosty. Wobec mieszkańca gminy Międzychód, jest już prowadzone postępowanie o kierowanie pojazdem po cofnięciu uprawnień.

Mężczyzna tego samego dnia usłyszał zarzut, za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Kierowcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(Visited 582 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz