POLICYJNY POŚCIG ZA 18-LATKIEM

Podczas policyjnego pościgu został złapany 18-latek. Chłopak chcąc uniknąć policyjnej kontroli postanowił, że ucieknie funkcjonariuszom. Plan nastolatka, nie powiódł się. Teraz odpowie za szereg przestępstw i wykroczeń jakich się dopuścił podczas ucieczki.
Do zdarzenia doszło 5 grudnia br. po godzinie 13.00 na drodze pomiędzy Bojanowem a Gościejewicami. Tam właśnie policjanci ruchu drogowego zauważyli młodego mężczyznę kierującego oplem corsą, pojazd, którym kierował nie miał tylnych tablic rejestracyjnych. Policjanci dali znak do zatrzymania, jednak kierowca zamiast to zrobić gwałtownie przyspieszył. Funkcjonariusze rozpoczęli pościg. Kierowca corsy, uciekając stwarzał realne zagrożenie na drodze, zmuszając innych uczestników ruchu do gwałtownego hamowania czy też zjeżdżania na pobocze. 18-latek swoją ucieczkę zakończył na terenie jednej z posesji w Gościejewicach tam wbiegł do garażu i chciał się ukryć. Jego plan się nie powiódł. Policjanci schwytali zuchwałego uciekiniera.

Mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności karnej, ucieczka przed  Policją w myśl przepisów jest przestępstwem, za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności. To nie wszystko co miał na sumieniu uciekinier, mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania a kiedy został poddaniu badaniu testerem na zawartość środków odurzających wynik okazał się pozytywny. Została  pobrana mu krew do szczegółowej analizy. Opel corsa, którym uciekał 18-latek nie miał też aktualnego przeglądu. Pojazd został odholowany na parking strzeżony. Zatrzymany mieszkaniec gminy Bojanowo odpowie również za realne stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym, jakiego dopuścił się podczas ucieczki wobec innych uczestników ruchu.

Kiedy zatrzymany mężczyzna został poinformowany o wykroczeniach oraz przestępstwach jakich się dopuścił, sam podsumował swoje zachowanie „głupi byłem, że uciekałem”.

 
(Visited 481 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz