Policyjne kontrole w miejscach przebywania bezdomnych

Spadające poniżej zera temperatury mogą stanowić śmiertelne zagrożenie dla bezdomnych. Stąd po raz kolejny policyjne patrole i kontrole w miejscach, gdzie często przebywają.

Wygląda na to, że niskie temperatury zagoszczą już na stałe w naszej rzeczywistości.


Warto więc przypomnieć o zagrożeniach, jakie ze sobą niosą i dla kogo. Najbardziej zagrożeni niskimi temperaturami są oczywiście bezdomni, a zagrożone jest ich zdrowie, a nawet życie. Dlatego policjanci przy każdej okazji apelują o czujność wśród wszystkich mieszkańców Konina i powiatu – nie pozostawajmy obojętni na żadnego leżącego człowieka, w jakichkolwiek okolicznościach by się nie znajdował. Leżący człowiek, to wcale nie musi być „pijak”. To może być ktoś, kto zasłabł i potrzebuje pomocy. A nawet jak jest nietrzeźwy, to nie znaczy, że można przejść obok niego obojętnie, bo jeżeli nikt więcej go nie zauważy, to pozostając na mrozie jego życie będzie poważnie zagrożone.

Konińscy policjanci zawsze od pojawienia się pierwszych mrozów kontrolują miejsca, gdzie bezdomni mogą przebywać. Są to pustostany, opuszczone budynki, ale także ogródki działkowe, gdzie w altanach ludzie czasami mieszkają przez cały rok. Dzisiaj policyjne patrole w towarzystwie pracowników MOPR pojawiły się na ul. Świętojańskiej, Stodolnianej oraz Wzgórze.

Dzisiaj na szczęście nikt nie potrzebował pomocy ani policjantów, ani pracowników MOPR, ale to może zmienić się niemal w każdej chwili. Dlatego pamiętajmy, aby nie pozostawać obojętnymi na bezdomnych. Najczęściej wystarczy tylko zadzwonić na 112 i poinformować, że ktoś potrzebuje pomocy, podając dokładnie miejsce, w którym się znajduje.

To tylko jeden telefon, a może uratować życie!(Visited 31 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz