Policyjna grupa SPEED działała w na terenie Wielkopolski [ZDJĘCIA, FILM]

Najlepsi policjanci z Wielkopolski wyposażeni w sprzęt do walki z piratami drogowymi pojawili się 24 lipca br. na terenie miasta i powiatu kaliskiego. Grupa „SPEED”, bo o niej mowa, została powołana decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, po to aby przeciwdziałać niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze oraz ograniczyć liczbę wypadków drogowych.


Nowoczesne auta z mocnymi silnikami skłaniają niektórych kierowców do łamania przepisów. Takie osoby powodują zagrożenie nie tylko dla siebie, ale stwarzają niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia innych uczestników dróg. Okazuje się, że do osób lubiących brawurę za kierownicą nie docierają profilaktyczne przekazy policjantów, ani informacje o kolejnych tragediach, do jakich dochodzi na drodze.

Aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego i przeciwdziałać niebezpiecznych zachowaniem na drodze Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu powołał specjalny zespół „SPEEED”, w skład którego wchodzą najbardziej doświadczeni funkcjonariusze ruchu drogowego z garnizonu wielkopolskiego. Trzon grupy to 40 osobowa grupa policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu,  Komendy Miejskiej Policji w Lesznie,  Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu,  Komendy Miejskiej Policji w Koninie, Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp., Komendy Powiatowej Policji w Pile, Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie, Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu, Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach. W trakcie działań policjanci ci są wspierani przez pozostałych funkcjonariuszy z wielkopolskich komend.

Po raz pierwszy policjanci z zespołu „SPEED” przeprowadzili działania „Prędkość – Zero Tolerancji” na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Na teren miasta i powiatu wyjechało dodatkowo 15 oznakowanych i nieoznakowanych radiowozów w tym te szczególne – wyposażone wideorejestratory. Funkcjonariusze kontrolowali nie tylko prędkość z jaką poruszają się kierowcy, ale również to, czy nie wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu.

W trakcie pięciogodzinnych działań policjanci skontrolowali 236 pojazdów. Łącznie, ujawnili 200 wykroczeń związanych przekraczaniem dopuszczalnej prędkości oraz 40 innych naruszeń przepisów ruchu drogowego.  

Za rażące zlekceważenie przepisów ruchu drogowego, związywane z przekroczeniem prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym, policjanci zatrzymali prawa jazdy 6 kierowcom.  Będą je mogli odzyskać dopiero za 3 miesiące.

Wszyscy policjanci z drogówki biorący udział w działaniach udowodnili, że służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Wielkopolski pełnią każdego dnia. W 100. rocznicę utworzenia Policji Państwowej, również wyjechali na drogi, aby mieszkańcy miasta i powiatu kaliskiego mogli czuć się bezpiecznie.

Anna Jaworska-Wojnicz/MŚ

/wielkopolska.policja.gov.pl/

Zobacz również …

(Visited 1 040 times, 1 visits today)

One thought on “Policyjna grupa SPEED działała w na terenie Wielkopolski [ZDJĘCIA, FILM]

  • 25 lipca, 2019 at 4:59 pm
    Permalink

    „Przeciwdziałać niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze oraz ograniczyć liczbę wypadków drogowych.” czyt. Ustawiać się tam gdzie postawione jest ograniczenie 70km/h na dwoch pasach mimo zs swobodnie mogłoby tam byc 100 km/h. I cyk mandacik, procent do premii osobistej i reszta łatać budżet na 500+.

    Reply

Dodaj komentarz