Policyjna akcja „Trzeźwość”

Policjanci z grodziskiej drogówki przeprowadzili wzmożone działania na drogach powiatu grodziskiego ukierunkowane na wyeliminowanie jak największej liczby pijanych kierowców. Przeprowadzonych kilkadziesiąt kontroli drogowych dało efekt w postaci zatrzymania kilku kierowców jeżdżących na „podwójnym gazie”.


8 marca br. prawdopodobnie jeden z kierowców „świętujących Dzień Kobiet” nieomal nie wjechał wprost do marketu. Policjanci z Zespołu Patrolowo Interwencyjnego widząc ten nietypowy sposób parkowania postanowili skontrolować podejrzanego kierowcę. Okazało się, że 52-letni mężczyzna przyjechał na zakupy swoim samochodem mając ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Feralnemu mieszkańcowi gminy Grodzisk Wielkopolski oprócz kar przewidzianych w polskim kodeksie karnym grozi również utrata prawa jazdy.

Inny przypadek to kontrola drogowa w Kamieńcu, gdzie 44-letni kierowca Renault Clio miał prawie 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

To tylko niektóre przypadki z przeprowadzonej akcji. Mimo przewidzianych polskim prawem jakże rygorystycznych kar mimo wszystkim nadal mamy do czynienia z niemałą liczbą kierowców nieodpowiedzialnych, którzy w żaden sposób nie liczą się z życiem własnym jak i innych. Kierujący jakimkolwiek pojazdem musi mieć świadomość, że w każdej chwili może być zatrzymany do rutynowej kontroli drogowej. Wówczas niestety, ale nawet po jednym piwie, czy kieliszku wódki można stracić prawo jazdy.(Visited 213 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz