Policjantki rozmawiały o bezpieczeństwie na drodze

Funkcjonariuszki z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Koninie w czwartek 31 stycznia pojawiły się w okolicach kilku konińskich szkół. Rozmawiały tam z dziećmi i ich opiekunami, którzy przywozili je do szkoły.
Czas ferii na pewno wpłynął na rozluźnienie, więc mundurowi postawili przypomnieć kierowcom o kilku ważnych sprawach. Policjantki z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii z konińskiej prewencji rozmawiały wczoraj z kierowcami, którzy przywozili swoje pociechy do szkoły.

Zwracały uwagę kierowcom na używanie pasów bezpieczeństwa, a w szczególności na przewożenie dzieci zgodnie z przepisami. Innymi ważnymi kwestiami poruszanymi w rozmowach był stan techniczny samochodów, stan psychofizyczny kierowców oraz koncentracja podczas prowadzenia pojazdu. Szczególnie z tym ostatnim często nie jest najlepiej – poranny pośpiech absolutnie nie sprzyja skupieniu za kierownicą. Tutaj policjantki miały kilka słów dla dzieci – przypominały im, że podczas jazdy nie należy szczególnie zagadywać kierowcy (rodzica), czy prosić o wykonanie czynności innych niż kierowanie samochodem. Rozpraszanie kierującego może mieć fatalne skutki dla bezpieczeństwa wielu uczestników ruchu drogowego.

 

(Visited 63 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz