Policjant z Wielkopolski uratował 3 dzieci, które tonęły w Morzu Bałtyckim.

Wczoraj, 8 sierpnia funkcjonariusz z Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu udowodnił, że policjantem jest się 24 godziny na dobę. Odpoczywając nad polskim morzem nie zawahał się, by pomimo czerwonej flagi wskoczyć do morza i uratować dzieci,


które prąd morski i silne fale spychały na falochron.

Do zdarzenia doszło wczoraj 8 sierpnia w Mielnie. Policjant wraz z rodziną spacerował brzegiem kiedy zauważył troje dzieci w wieku od 10 do 14 lat, kąpiące się w morzu.  Dzieci pływały za falochronem, ale policjant zauważył, że tracą siły, a wysokie fale spychają je na falochron. Nie miał wątpliwości, że nie będą w stanie samodzielnie dopłynąć do brzegu. Poprosił najbliższą osobę o jak najszybsze wezwanie ratowników i natychmiast wskoczył do wody, by udzielić pomocy dzieciom – dwóm chłopcom i dziewczynce.

Największy problem z utrzymaniem się na wodzie miała dziewczynka, którą policjant przytrzymywał na powierzchni powoli płynąc do brzegu. W pewnym momencie do pomocy przypłynął inny mężczyzna, jak się później okazało ojciec dzieci. Po chwili, wspólnie z ratownikami udało się bezpiecznie wyciągnąć dzieci z wody.

Fale były jednak tak silne, że zarówno policjant jak i ojciec dzieci potrzebowali pomocy ratowników, by bezpiecznie dopłynąć do brzegu. Ratując dzieci policjant wielokrotnie uderzył ciałem o falochron co spowodowało u niego liczne obrażenia. Konieczne okazało się  opatrzenie ran przez lekarza oraz podanie zastrzyku przeciwtężcowego.

Iwona Liszczyńska

/wielkopolska.policja.gov.pl/

Zobacz również …

(Visited 891 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz