POLICJANT WSKOCZYŁ DO RZEKI, ABY RATOWAĆ KOBIETĘ

Po otrzymaniu informacji o desperatce, która wskoczyła do rzeki, dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Pile skierował na miejsce wszystkie policyjne patrole. Policjant z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego wskoczył do rzeki, a jego kolega z patrolu rzucił linkę holowoniczą do wody.


Szybkie i zdecydowane działania mundurowych uratowały 29-letnią mieszkankę Piły.

Pile został poinformowany o tym, że w centrum Piły kobieta skoczyła z mostu do rzeki. Błyskawicznie na miejsce zostały skierowane policyjne patrole. W pewnym momencie mundurowi zauważyli w wodzie kobietę, którą niósł nurt rzeki. Policjanci przystąpili do działania
.
Sierż. Krzysztof Mrozek wskoczył do wody i płynął w kierunku kobiety. Znajdujący się na brzegu st. sierż. Łukasz Wełnic rzucił linkę holowniczą do swojego kolegi, a sam trzymał drugi jej koniec. Gdy funkcjonariusz dopłynął do desperatki, chwycił ją i płynął z kobietą do brzegu. Dzięki temu, że jeden z funkcjonariuszy znajdował się na brzegu i ciągnął ich w swoim kierunku, działania zakończyły się szybko i pomyślnie. Jak ustalili policjanci kobieta postanowiła targnąć się na swoje życie, ponieważ ma problemy osobiste.

Podczas akcji ratowniczej funkcjonariusze zachowali zimną krew i mimo nocnej pory oraz ciężkich warunków pogodowych bez wahania ruszyli na pomoc desperatce.

Żaneta Kowalska/DPB

Zobacz również … 

(Visited 378 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz