Policjant z Gostynia został wicemistrzem Polski w trójboju siłowym

Adam Szymanowski policjant z Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu został wicemistrzem Polski w trójboju siłowym. Na mistrzostwach w Spale wystartował pomimo niedawno wyleczonej kontuzji. Podczas dźwigania ciężarów Adam Szymanowski osiągnął w swojej kategorii bardzo dobry wynik 825 kg.


W Mistrzostwach Polski w Trójboju Siłowym, które odbyły się 2 grudnia w Spale wystartował policjant z Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu post. Adam Szymanowski. Przygotowania do tych ważnych zawodów odbywały się w niezwykle dramatycznych okolicznościach. Z uwagi na niedawno wyleczoną kontuzję Adam zmagał się nie tylko z dużymi ciężarami ale również z czasem. Tylko dzięki sile woli i wielkiej determinacji zdołał powrócić do treningów na swoim poziomie. Ciężka praca pozwoliła mu dojść do doskonałej formy i poprawienia życiowego rekordu.

Przed zawodami wszystko wskazywało, że zwycięży w swojej kategorii 120 kg i obroni tytuł sprzed roku. Okazało się jednak, że organizatorzy mistrzostw zdecydowali się na połączenie dwóch kategorii wagowych 120 kg i 120+kg.

Adam rywalizując z zawodnikami ważącymi więcej więcej od niego uzyskał w trójboju bardzo dobry wynik 825 kg. W przysiadzie dźwignął 330 kg, w martwym ciągu podniósł 270 kg, a w wyciskaniu leżąc na ławeczce uniósł 225 kg. Uzyskany rezultat pozwolił na wywalczenie drugiego miejsca w mistrzostwach.

Nasz srebrny medalista trójbój siłowy zaczął uprawiać w 2014 roku w klubie Kobra Kościan. Pierwszym jego trenerem był Jacek Urbaniak, a obecnie trenuje pod okiem Romana Szymkowiaka.

W grudniu 2016 roku Adam założył klub Sztanga Bojanowo, w którym zajmuje się trenowaniem dzieci i młodzieży.

Serdecznie gratulujemy naszemu koledze i życzymy kolejnych sukcesów.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

(Visited 586 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz