Policjanci znaleźli narkotyki w samochodzie

Policjanci z ogniwa patrolowo interwencyjnego w trakcie kontroli drogowej ujawnili narkotyki. Dwaj mężczyźni w wieku 26 lat poruszający się samochodem Subaru zostali zatrzymani do wyjaśnienia. Jeden z nich usłyszał zarzut posiadania środków odurzających.
Policjanci z ogniwa patrolowo interwencyjnego KPP w Turku 27 marca br. na Alejach Jana Pawła II w Turku zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Subaru, którym podróżowali dwa młodzi mężczyźni. Funkcjonariusze w czasie kontroli drogowej ujawnili ponad 8 gram suszu roślinnego, wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana.

Mężczyźni w wieku 26 lat, mieszkańcy województwa podkarpackiego został zatrzymani do wyjaśnienia. Jeden z nich w trakcie przesłuchania przyznał się do zarzutu posiadania środków odurzających i poddał się dobrowolnie karze.

W związku z podejrzeniem, że jeden z 26-latków mógł kierować samochodem znajdując się pod wpływem środków odurzających została pobrana mu krew do badań. Jeśli okaże się, że kierował autem pod wpływem środków odurzających, grozić mu będzie kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, że za posiadanie środków odurzających wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomani grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Za naruszenie przepisów podejrzany odpowie teraz przed sądem.

turek.policja.gov.pl

(Visited 1 842 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz