POLICJANCI ZATRZYMALI WŁAMYWACZY DO ALTANEK DZIAŁKOWYCH

Grodziscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w ostatnim czasie włamywali się i okradali altanki działkowe w Grodzisku Wielkopolskim. Śledczy postawili im łącznie 10 zarzutów. Okazało się, że sprawcy widnieli już w policyjnych kartotekach za podobne przestępstwa. Kradzież z włamaniem to przestępstwo, za które kodeks karny przewiduje karę od roku do 10 lat pozbawienia wolności.
Pod koniec stycznia tego roku oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim otrzymał zgłoszenie od osoby, która podczas pierwszych prac porządkowych na swojej działce ujawniła włamanie do altanki. Jak się później okazało, nie był to jedyny taki przypadek. Funkcjonariusze z grodziskiej jednostki Policji w toku prowadzonego postępowania ujawnili również inne włamania.

Dwaj mieszkańcy Grodziska Wielkopolskiego znaleźli sobie niechlubny sposób na tzw. łatwy zarobek. Byli przekonani o swojej bezkarności. Jednakże w którymś momencie ta pewność ich zgubiła. Grodziscy śledczy przerwali ich przestępczy proceder.  Łupem złodziei najczęściej padały wszelkiego rodzaju elektronarzędzia, kosiarki do trawy, sprzęty AGD oraz RTV. W niektórych przypadkach zadowalały ich nawet miedziane ozdoby. Skradzione przedmioty próbowali w późniejszym czasie w odpowiedni sposób spieniężyć. 

Włamując się do altanek mężczyźni doprowadzali do poważnych uszkodzeń okien i drzwi. Straty jakie powstały w wyniku włamań wycenia się na kilka tysięcy złotych. Obaj mieszkańcy Grodziska Wielkopolskiego usłyszeli zarzuty uszkodzenia mienia i kradzieży z włamaniem. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje karę od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Grodziscy funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności zaistniałych zdarzeń na działkach i sprawdzają, czy zatrzymani mężczyźni nie mają na swoim koncie także innych podobnych przestępstw.

grodzisk-wielkopolski.policja.gov.p

(Visited 483 times, 1 visits today)

Leave a Reply