Policjanci zatrzymali sprawców zniszczenia ogrodzenia szkoły

Policjanci Komisariatu Policji w Krajence ustalili tożsamość sprawców, którzy kilkanaście dni temu zniszczyli 40 metrów ogrodzenia przy Szkoły Podstawowej w Krajence. Straty jakie poniósł Urząd Gminy i Miasta w Krajence sięgają trzech tysięcy złotych. Wandali czekają surowe konsekwencje prawne.

Policjanci z Komisariatu Policji w Krajence przyjęli zawiadomienie o tym, że nieznani sprawcy uszkodzili elementy ogrodzenia przy Szkole Podstawowej w Krajence na długości 40 metrów, czyniąc go całkowicie niezdatnym do użytku. Straty zostały oszacowane na trzy tysiące złotych. Do aktów wandalizmu doszło 19 stycznia br.

W związku ze zgłoszeniem policjanci Zespołu Kryminalnego natychmiast zajęli się wyjaśnieniem okoliczności i ustaleniem sprawców zniszczenia mienia. Skrupulatna praca kryminalnych doprowadziła do ustalenia dopowiedzianych za akt wandalizmu.

05 lutego br. mundurowi zatrzymali sprawców zniszczenia, okazali się nimi dwaj mieszkańcy Krajenki w wieku 20 i 21 lat. Wczoraj usłyszeli zarzuty. Mężczyźni przyznali się do zniszczenia płotu. Przyznali, że kopiąc i skacząc dokonali zniszczenia płotu z siatki praktycznie na całej jego długości. Nie byli wstanie wytłumaczyć swojego nagannego zachowania. Za zniszczenie mienia polskie prawo przewiduje do 5 lat więzienia.

(Visited 112 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz