Policjanci zatrzymali sprawców rozboju i odzyskali skradzione pieniądze

Policjanci z Leszna zatrzymali sprawców rozboju na mieszkańcu Leszna. Pokrzywdzony został uderzany w głowę, przewrócił się, a następnie stracił ponad 10 tysięcy złotych. Funkcjonariusze odzyskali całość skradzionych pieniędzy, które już trafiły do właściciela. Sprawcom grozi do 12 lat więzienia.


11 lutego br. w nocy 41-letni mieszkaniec Leszna został zaczepiony w centrum miasta przez przechodzących obok niego mężczyzn. 41-latek poszedł za mężczyznami. W pewnym momencie został zaatakowany przez krewkich przechodniów. Pokrzywdzony został uderzony w twarz, a kiedy się przewrócił, sprawcy skradli mu z kieszeni portfel z zawartością ponad 10 tysięcy złotych, po czym uciekli.

Pokrzywdzony o całym zdarzeniu powiadomił Policję, przekazując jednocześnie rysopis sprawców. Dyżurny leszczyńskiej Policji natychmiast wysłał w centrum Leszna policyjne patrole w poszukiwaniu napastników. W pewnym momencie funkcjonariusze zauważyli mężczyzn odpowiadających rysopisowi. Jeden z nich na widok policjantów zaczął uciekać. Jednak mundurowi udaremnili jego ucieczkę, zatrzymując trzy osoby.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Po wyjaśnieniu sprawy dwóch z nich usłyszało zarzut dokonania rozboju na 41-latku. Byli to bracia w wieku 23 i 28 lat, mieszkańcy Leszna. Znani leszczyńskiej Policji. W chwili zatrzymania jeden z nich posiadał przy sobie całość skradzionych pokrzywdzonemu pieniędzy. Odzyskane przez policjantów mienie zostało już zwrócone pokrzywdzonemu. Za rozbój braciom grozi do 12 lat więzienia.

(Visited 186 times, 1 visits today)

Leave a Reply