Policjanci zatrzymali sprawców kradzieży elektronarzędzi.

Policjanci Komisariatu Policji w Okonku zatrzymali dwóch mężczyzn, których łupem padły dwie pilarki łańcuchowe, frezarka oraz sterownik otwierający bramę wjazdową na teren prywatnej posesji w Okonku.


Pokrzywdzony swoje straty wycenił na blisko dwa tysiące złotych. Policjanci w całości odzyskali skradzione mienie. Mężczyznom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w dniu 21 listopada br. Zgłoszenie dotyczyło kradzieży elektronarzędzi tj. dwóch pił motorowych marki STIHL, frezarki oraz sterownika bramy wjazdowej prowadzącej na teren posesji w Okonku zajmowanej przez pokrzywdzonego. Straty jakie spowodowali sprawcy sięgnęły blisko dwóch tysięcy złotych.

Działania okoneckich policjantów skupione były na ustaleniu i zatrzymaniu sprawców przestępstwa. Policjanci szczegółowo analizowali uzyskane w zgłoszeniu informacje, wykonali żmudną pracę operacyjną, która pozwoliła wytypować i zatrzymać w minionym tygodniu amatorów cudzego mienia – mężczyzn w wieku 24 i 22 lat.

24 listopada br. policjanci zatrzymali 24-latka na terenie Piły, natomiast 22- latka na terenie gminy Krajenka. Mężczyźni byli kompletnie zaskoczeni wizytą policjantów, przyznali się do dokonania kradzieży oraz wskazali osobę, która wiedząc, że przedmioty pochodzą z kradzieży pomagała w ich zbyciu.

Skradzione mienie odzyskane w całości przez policjantów wróciło do właściciela. Elektronarzędzia sprawcy zastawili w jednym z lombardów na terenie Piły. Pilota od bramy porzucili w lesie na terenie gminy Krajenka.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyznom zarzutów dokonania kradzieży. Mężczyźni nie kwestionowali swojej winy i złożyli obszerne wyjaśnienia. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. 

(Visited 180 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz