POLICJANCI ZATRZYMALI 5 OSÓB, PRZECHWYCILI 2 KILOGRAMY NARKOTYKÓW

Kryminalni z Pleszewa przechwycili ponad 2 kilogramy środków odurzających i zatrzymali 5 osób związanych z przestępczością narkotykową. Dwie spośród zatrzymanych osób zostały tymczasowo aresztowane.
13 lutego br. do pleszewskiej komendy zgłosili się rodzice ze swoją 15-letnią córką, u której znaleźli środek narkotyczny w postaci amfetaminy. Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego. Jeszcze tego samego dnia policjanci wytypowali mężczyznę, który dostarczył narkotyki 15-latce. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec gminy Czermin.

Policjanci przeszukali miejsce zamieszkania mężczyzny. Znaleźli tam narkotyki – marihuanę, amfetaminę, metamfetaminę i tabletek ekstazy. Przeszukanie to zakończyło się zatrzymaniem 18-latka i jego 34–letniego współlokatora.

Pracujący nad sprawą pleszewscy kryminalni ustalili kolejne osoby mogące mieć związek z przestępczym procederem. 14 lutego br. w godzinach rannych weszli do kolejnych dwóch mieszkań. Znaleźli i zabezpieczyli tam łącznie ponad dwa kilogramy narkotyków: amfetaminy, marihuany, metamfetaminy, kilkanaście tabletek ekstazy, a także przedmioty służące do ich dystrybucji: wagi, młynki i woreczki strunowe. Funkcjonariusze zabezpieczyli także znaczną ilość pieniędzy, co do których zachodzi podejrzenie, iż mogą pochodzić z przestępczego procederu. Po przeszukaniach, policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 36 i 37 lat.

Wszyscy zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Dwóch podejrzanych w wieku 36 i 37 lat usłyszało prokuratorskie zarzuty, dotyczące posiadania znacznej ilości środków narkotycznych, a starszy z nich odpowie dodatkowo za udzielenie narkotyków. Mężczyźni byli już w przeszłości notowani za podobne przestępstwa. W sobotę 16 lutego sąd postanowił o tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące obu mężczyzn.

18-latek usłyszał zarzut nieodpłatnego udzielenia substancji odurzających osobie nieletniej, natomiast 34-latek odpowie za ich posiadanie. W sprawie 15-latki materiały zostały przesłane do sądu rodzinnego i nieletnich.

Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności, za udzielenie do 8 lat pozbawienia wolności.

(Visited 456 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz