Policjanci zapobiegli spaleniu się domu

To nie była cicha i spokojna noc dla funkcjonariuszy dzielnicowych, którzy w święta patrolowali rejon ulic miasta Wągrowca. Policjanci znaleźli się we właściwym miejscu o właściwym czasie.

W nocy z 25 na 26 grudnia policjanci dzielnicowi tak jak funkcjonariusze z pionu ruchu drogowego,
ogniwa patrolowo-interwencyjnego, pełnili służbę dbając o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu wągrowieckiego, a także ich mienia.

Około godziny 0:40 podczas patrolu rejonu wągrowieckiej Osady, w trakcie przejazdu przez osiedle Kolejowe i pobliskie ulice nowo powstającego osiedla domów jednorodzinnych, policjanci zauważyli dym dobywający się od strony ul. Morelowej. Gęste zadymienie widoczne było w światłach reflektorów policyjnego radiowozu. Po podjechaniu bliżej funkcjonariusze dostrzegli ogień na zewnętrznej ścianie nowo powstałego domu jednorodzinnego. Ogień sięgał około metra wysokości i rozprzestrzeniał się spalając styropianowe ocieplenie. Niektóre płomienie sięgały drewnianej podbitki.

Dzielnicowi natychmiast poinformowali dyżurnego i przystąpili do gaszenia pożaru. W tym celu użyli gaśnicy samochodowej i znajdującego się przy domu piasku. To pozwoliło zadusić ogień i zapobiec dalszemu jego rozprzestrzenianiu. Po chwili na miejscu pojawiła się zaalarmowana przez Policję załoga Straży Pożarnej, która dogasiła tlące się jeszcze ocieplenie budynku.

Dzięki pojawieniu się w tę świąteczną noc patrolu dzielnicowych udało się uchronić od spalenia nowo wybudowany, jeszcze nie zamieszkały dom. Ogień zapewne byłby prędzej czy później zauważony przez mieszkańców pobliskich budynków, wówczas jednak straty spowodowane działaniem żywiołu były by ogromne.Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.


(Visited 220 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz