Policjanci zaopiekowali się rannym psem

Policjanci Wydziału Prewencji ostrowskiej komendy w ubiegłą niedzielę, 17 grudnia interweniowali w związku z leżącym na jezdni psem, który najprawdopodobniej został potrącony przez samochód. Policjanci odnaleźli psa i zaopiekowali się rannym czworonogiem.


Ze zgłoszenia, które policjanci otrzymali wynikało, że potrącony pies leżał na drodze i potrzebował pomocy; a ta przyszła w samą porę ze strony policjantów Wydziału Prewencji sierż. sztab. Macieja Szymczaka i sierż. sztab. Karola Jańczaka. Gdy policjanci dojechali na miejsce zwierzęcia już nie było. Jednak funkcjonariusze postanowili sprawdzić przyległy teren. Policjanci po pewnym czasie odnaleźli psa i zaopiekowali się rannym czworonogiem.

Mundurowi przenieśli psa do radiowozu i przykryli go folią zabezpieczającą przed utratą ciepła. Następnie powiadomili pracowników schroniska i przekazali pod ich opiekę.

Niesienie pomocy nie tylko społeczeństwu, przyświeca pracy mundurowych. W różnych sytuacjach, pomoc policjantów umożliwia podjęcie działań także wobec bezbronnych zwierząt.

Przypominamy, że zgodnie z art. 25 Ustawy o ochronie zwierząt prowadzący pojazd mechaniczny, który potrącił zwierzę, obowiązany jest, w miarę możliwości, do zapewnienia mu stosownej pomocy lub zawiadomienia jednej ze służb.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

(Visited 191 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz