Policjanci zaopiekowali się ranną sarną

Potrącona sarna leżała przy ulicy Koszalińskiej w Pile i potrzebowała pomocy. A ta przyszła w samą porę ze strony policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Pile. Policjanci natychmiast zaopiekowali się sarną i powiadomili odpowiednie służby.


Do zdarzenia doszło w godzinach porannych na obwodnicy przy ul. Koszalińskiej w Pile. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z pilskiej komendy przejeżdżali radiowozem i w pewnym momencie zauważyli leżącą na poboczu sarnę, która prawdopodobnie została wcześniej potrącona przez kierowcę. Mundurowi natychmiast zatrzymali się i zaopiekowali sarną. Policjanci poinformowali odpowiednie służby o zaistniałym zdarzeniu oraz poprosili o przyjazd służb weterynaryjnych. Funkcjonariusze zaczekali do momentu przyjazdu weterynarza i przekazali zwierzę.

Przypominamy, że zgodnie z art. 25 Ustawy o ochronie zwierząt prowadzący pojazd mechaniczny, który potrącił zwierzę, obowiązany jest, w miarę możliwości, do zapewnienia mu stosownej pomocy lub zawiadomienia jednej ze służb. Za nieudzielenie pomocy grozi kara grzywny.

foto: Życie Piły

 

(Visited 334 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz