Policjanci zaopiekowali się ranną czaplą

W minionym tygodniu policjanci obornickiej drogówki podczas patrolu ul. Komunalnej w Obornikach uzyskali informację od jednego z przechodniów, iż nieopodal cmentarza na polu stoi czapla, której zachowanie wskazuje, iż zwierze znajduje się w złej kondycji zdrowotnej, bądź jest ranne.


Gdy policjanci udali się we wskazane przez przechodnia miejsce, ujrzeli czaplę, która kilkakrotnie bezskutecznie próbowała wznieść się w powietrze. Ptak przewracał się, miał trudności z utrzymaniem równowagi, wyglądał na chorego. 

Mundurowi natychmiast podeszli do zwierzęcia i zanieśli do policyjnego radiowozu. Następnie udali się do jednego z obornickich gabinetów weterynaryjnych, gdzie czapla otrzymała profesjonalną opiekę, która z pewnością pozwoli jej na szybki powrót do zdrowia. Przewożąc znalezionego ptaka, policjanci zadbali o to, by było to dla niego jak najmniej stresujące i bezpieczne. By przestraszony ptak nie zrobił sobie oraz transportującym go policjantom krzywdy, zwierzęciu unieruchomiono dziób, którym wystraszone zwierze może mocno skaleczyć.

Dzięki natychmiastowej reakcji policjantów i ich trosce o ptaka, czapla ma szanse na przetrwanie i powrót do naturalnego środowiska.

Incydent ten pokazuje, że policjanci nie tylko chronią społeczeństwo, ale również angażują się w ochronę bogactwa natury naszego powiatu.

mł. asp. Maciej Kaniewski 

(Visited 90 times, 1 visits today)

Leave a Reply