Policjanci zabezpieczyli papierosy z przemytu

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP w Poznaniu zatrzymali 6 osób podejrzanych o udział w przemycie wyrobów tytoniowych. Zabezpieczyli 4900000 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymani swoim działaniem narazili skarb państwa na straty na ponad 5 500000 złotych z powodu niezapłaconych podatków. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Szamotułach sąd zastosował wobec podejrzanych 3 miesięczny areszt tymczasowy.
Do realizacji sprawy doszło 26 maja br. na terenie powiatu szamotulskiego. Wytypowane zostało miejsce, w którym osoby zajmujące się tym procederem, zazwyczaj przyjmowały transporty papierosów zza wschodniej granicy. Następnie kartony z papierosami z ciężarówki były przekładane do mniejszych samochodów dostawczych. Funkcjonariusze na gorącym uczynku zatrzymali 6 osób, zajętych pracą przy przeładunku.

Zabezpieczono 4 900 000 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wszystko było zapakowane w kartony. Straty skarbu państwa to ponad 5 500000 złotych z tytułu niezapłaconych podatków. Policjanci od dłuższego czasu podejrzewali, że przez województwo wielkopolskie przebiega tranzyt przemytu papierosów ze Wschodu na Zachód. 6 osób usłyszało zarzuty z art. 86 § 1 kks, 63 § 2 kks, 54 § 1 kks w zw. z art. 37 § 1 pkt 1 i 2 kks w zw. z art. 7 § 1 kks., za które grozi im do 3 lat więzienia.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Szamotułach sąd wobec zatrzymanych zastosował 3 miesięczny areszt tymczasowy.

Maciej Święcichowski/wielkopolska.policja.gov.pl/

(Visited 294 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz