POLICJANCI ZABEZPIECZYLI NIECODZIENNE ZNALEZISKO ! Niemiecka rakieta lotnicza w punkcie skupu złomu

W poniedziałkowe popołudnie wolsztyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące znalezionej punkcie skupu surowców wtórnych rakiety lotniczej. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów Wydziału Prewencji, którzy zabezpieczyli je przed dostępem postronnych osób.


 Rakieta została przetransportowana w miejsce jej zniszczenia przez saperów z 22 Patrolu Saperskiego Batalionu Inżynieryjnego z Głogowa.

28.05.2018 r. ok.godz. 13:30 dyżurny wolsztyńskiej KPP odebrał zgłoszenie o odnalezieniu na terenie firmy zajmującej się skupem złomu w Starym Widzimiu rakiety lotniczej nieznanego pochodzenia

Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy Wydziału Prewencji, którzy odizolowali teren, aby do minimum ograniczyć niebezpieczeństwo związane z obecnością osób postronnych. Do Starego Widzimia przyjechał także policjant Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego KPP w Wolsztynie.

Policjanci przez kilkadziesiąt kolejnych godzin,  do czasu przybycia saperów z Głogowa pełnili służbę w miejscu nietypowego znaleziska.

W godzinach porannych na miejscu pojawili się saperzy. Jak ustalono rakieta nie była uzbrojona i nie groziła wybuchem. Saperzy określili, że znalezisko pochodzi z lat 60-tych ubiegłego wieku i wyprodukowane było w Niemieckiej Republice Demokratycznej, a jej zadaniem po wystrzeleniu w powietrze było oświetlanie pola walki.

Rakietę przewieziono specjalistycznym samochodem w miejsce, gdzie zostanie zniszczona.


(Visited 984 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz